Nowa centralka Xiaomi obsługuje wszystko co najważniejsze: ZigBee, WiFi, Bluetooth, Mesh oraz HomeKit

Dzisiaj rano Xiaomi zaprezentowało najnowszą centralkę do obsługi urządzeń smart home. Centralka to urządzenie które łączy gadżety komunikujące się za pomocą różnych protokołów, np ZigBee, Mesh, Wi-Fi.

Po co ZigBee? Ponieważ jest zdecydowanie bardziej energooszczędne od Wi-Fi (przykładowo w wyłącznikach baterie wytrzymują +- dwa lata) i ma większy zasięg. Gateway 3.0 to urządzenie kompletne ponieważ potrafi komunikować się za pośrednictwem ZigBee, WiFi, Bluetooth oraz Mesh. Dla miłośników nadgryzionego jabłka również mam dobrą wiadomość, obsługuje HomeKit!

Za pomocą bramki możesz powiązać wyłącznik ścienny Aqara zarówno z aplikacją Mi Home jak i Dom na iPhonie. Przykładowo jednym przyciskiem sterujesz głośnikiem HomePod, a drugim odkurzaczem Xiaomi lub oczyszczaczem powietrza, genialne i jakże praktyczne.

Plus, że nowa centralka nie jest wkładana bezpośrednio do gniazdka, „wisi” na przewodzie. Centralkę można postawić w centralnym punkcie mieszkania i za meblami schować zasilacz.

Reklama

Nowa centralka Xiaomi została wyceniona w Chinach na 129 juanów, $18. Jest już dostępna w sklepie Banggood.

Dodatkowo Xiaomi zaprezentowało nowy czujnik światła, który możemy powiązać z nowa centralką. Jeżeli posiadasz żarówki w ekosystemie Xiaomi to możesz ustawić scenę w której poniżej x poziomu lumenów żarówki uruchomią się ze zdefiniowaną mocą, aby nie niszczyć sobie wzroku.

Czujnik światła został wyceniony na 49 juanów, $7. Jest już dostępny do kupienia w sklepie Banggood.

Advertisements