Now Reading
Nowa hermetyczna kamera Xiaomi z kątem 170 już dostępna za mniej niż 80 PLN!

Nowa hermetyczna kamera Xiaomi z kątem 170 już dostępna za mniej niż 80 PLN!

Xiaomi Smart Camera Standard Edition

Długi czekaliśmy na hermetyczne kamery kompatybilne z Mi Home, na szczęście Xiaomi zaczyna to zmieniać. Testowałem już kamerę zewnętrzną z wbudowanym akumulatorem, tutaj możesz przeczytać recenzję.

Teraz do oferty Chińskiego Giganta dołączyła kamera która posiada IP65, lecz nie posiada wbudowanego akumulatora. Potrzebuje ciągłego zasilania 5V/1A, w wyjątkowym sytuacjach można skorzystać z powerbanku lub panelu solarnego. Rozdzielczość obiektywu to 1080p.

Kamera MJSXJ02HL posiada okrągły korpus i magnetyczną podstawę. Magnes w kamerach Xiaomi trzyma bardzo dobrze, bezproblemowo można zawiesić na ścianie lub suficie. Testowałem kilka kamer i żadna nie spadła. To co wyróżnia nowy model to kąt widzenia, Xiaomi ulepszyło ten aspekt i teraz wynosi 170 stopni. Poprzednie modele posiadały 130 stopni. Certyfikat IP65 pozwala bez strachu używać kamery na zewnątrz, bez obawy na zmienne warunki pogodowe.

Nie zabrakło oczywiście dwukierunkowej komunikacji. Kamera posiada wbudowany głośnik oraz mikrofon. Do zarządzania oraz rozmów tradycyjnie potrzebna jest aplikacji Mi Home.

Alarm gdy kamera wykryje ruch ptaków lub zmianę oświetlenia?

Xiaomi zapewnia że poprawiło „inteligencję” kamery i gdy przed obiektywem przeleci ptak, lub słońce wyjdzie zza chmury to nie otrzymamy powiadomienia na smartfon. W teorii kamera ma informować o wykryciu ruchu ludzi, ciekawe jak będzie w praktyce. W starszych modelach był z tym problem i otrzymywałem masę niepotrzebnych powiadomień (słońce, ptaki).

Cena to ogromny atut nowej kamery

Kamera Xiaomi Smart Camera Standard Edition MJSXJ02HL została wyceniona w Chinach na 99 juanów, czyli $15. Dostępna jest już na Aliexpress za $21.40 z darmową wysyłką z Chin, i takie niskie marże to ja rozumiem!

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top