Now Reading
Nowa odsłona podróżnej, elektrycznej golarki Xiaomi

W piątek opublikowałem w grupie na Facebooku pięć nowości które Xiaomi zaprezentowało w ostatnim dniu maja. Jedną z nowości jest kompaktowa golarka elektryczna marki Mijia.

Wymiary nowej maszynki Mijia to 56 mm x 30 mm x 87 mm. Obudowa została wykonana z połączenia plastiku i metalu. Posiada certyfikat IPX7, więc może mieć kontakt z wodą i być zanurzona na głębokość do 1 metra.

Na metalowej części obudowy znajduje się przycisk służący do włączenia/wyłączenia elektrycznej golarki. Jeżeli przytrzymamy przycisk przez 10 sekund to nastąpi zablokowanie przycisku. Blokada zapobiega przypadkowemu włączeniu, np. w czasie podróży. Czy przycisk jest zablokowany oraz czy golarka wymaga naładowania sygnalizują dwie diody umieszczone na obudowie pod przyciskiem.

W przypadku rozładowania należy naładować wbudowany akumulator poprzez gniazdo USB typu C. Ładowanie do pełna trwa tylko 2 godziny i zapewnia aż 90 minut użytkowania.

Wbudowany silnik zapewnia prędkość 7200 obr/min. Ostrza zostały ustawione równolegle i dopasowują się powierzchni w kształcie litery V. Można golić się zarówno na mokro jak i na sucho, a po skończeniu urządzenie wyczyścić pod bieżącą wodą.

Golarka elektryczna Mijia 2019 została wyceniona w Chinach na 79 yuanów, $12. Jest już dostępna w przedsprzedaży w sklepie Banggood. Golarka jest kilka dolarów droższa, lecz w cenę zostały wliczone koszty wysyłki. W zestawie poza golarką jest jeszcze przewód do ładowania oraz etui podróżne.

Scroll To Top