Nowe Apple TV 4K w drodze, beta tvOS 13.4 zdradza szczegóły

Apple nie często aktualizuje Apple TV, ale w tym roku możemy jednak otrzymać nowy sprzęt do telewizorów. Serwis 9to5Mac znalazł w kodzie źródłowym najnowszej bety tvOS 13.4 informacje odnośnie następcy obecnej generacji przystawki typu smart TV, a dokładnie Apple TV 4K.

Kod systemu ujawnia nowe Apple TV z nazwą kodową “T1125”, natomiast obecne Apple TV 4K posiada nazwę kodową “J105a” a model HD “J42d”. Litera “T” na początku oznacza, że jest to model wewnętrzny, prawdopodobnie prototyp i prace nad nim jeszcze trwają.

Reklama

Nie wiadomo obecnie jakie funkcje i ulepszenia przyniesie nowe Apple TV, ale pliki tvOS 13.4 sugerują, że urządzenie będzie bazować na architekturze arm64e, tej samej, która jest użyta w procesorach A12 i A13 Bionic. Obecna generacja Apple TV 4K posiada procesor A10 Fusion znany z iPhone’a 7. Maksymalna rozdzielczość ma pozostać na poziomie 4K ze wsparciem dla HDR.

Prawdopodobnie Apple chce wzmocnić Apple TV po to, by gry z platformy Apple Arcade działały płynniej i sprawniej. Wcześniejsze doniesienia mówiły też o wsparciu dla standardu HDMI 2.1. Urządzenie może zadebiutować na wiosennym wydarzeniu Apple, które spodziewane jest w marcu.

Advertisements