Nowe Apple TV w drodze, ciekawe zmiany w tvOS

Apple TV
Reklama

Apple pracuje podobno nad nowym wydaniem przystawki do telewizorów Apple TV, jednocześnie projektując zmiany w jej systemie operacyjnym tvOS, które powinny spodobać się w szczególności rodzicom małych dzieci.

Apple obecnie posiada w ofercie dwie iteracje Apple TV w wersjach HD oraz 4K. HD to po prostu urządzenie o jedną generację (4) starsze niż model 4K (5 generacja), a zostały one zaprezentowane odpowiednio w 2015 oraz 2017 roku. Od tamtego czasu nie zostały wprowadzone żadne zmiany, więc Apple z pewnością zechce to zmienić w tym roku. Szósta generacja Apple TV ma posiadać procesor A11 lub A12. Zmianie ulegnie też pamięć masowa instalowana w urządzeniu i zostanie zwiększona z obecnych 32GB lub 64GB do opcji 64GB lub 128GB. Informacje o nowym Apple TV pojawiają się już od jakiegoś czasu, a informacje o przygotowywanej przystawce pojawiają się także w kodzie systemu iOS.

Apple chce także dodać nowe funkcje do systemu tvOS. Kids Mode pozwoli na dostęp dzieci do kontentu skierowanego pod najmłodszą widownię, a jednocześnie da rodzicom narzędzia kontroli rodzicielskiej, aby mogli sprawować nad wszystkim pieczę. Możliwe będzie blokowanie wybranych materiałów, czyli filmów, seriali czy aplikacji, które według rodzica będą nieodpowiednie dla jego dziecka. Nie zabraknie też funkcji Screen Time, dzięki czemu można wyznaczyć ramy czasowe oglądania telewizji przez dziecko.

Reklama

Screen Time umożliwi także na monitorowanie czasu przed ekranem w sposób podobny do tego znanego z iPhone’a. Dzięki temu każdy użytkownik Apple TV będzie posiadał informacje o tym, które z aplikacji czy gier pochłaniają go najbardziej.

Według izraelskiego The Verifier nowe Apple TV ma zadebiutować w listopadzie lub grudniu na specjalnie zorganizowanej konferencji. Sądząc jednak po ilości informacji, które się już pojawiały, można przypuścić, że Apple TV zadebiutuje jednak trochę wcześniej.

Advertisements