Nowe słuchawki Apple w drodze, debiut już na WWDC oraz jesienią

Beats

Apple obecnie sprzedaje słuchawki pod marką Beats, którą zakupiło sześć lat temu za 3 miliardy dolarów, oraz własną, AirPods. Ta druga została wprowadzona przy okazji premiera iPhone’a 7, ponieważ ten nie posiada portu mini jack. W przyszłości może się to zmienić.

Plotki o nausznych słuchawkach Apple krążą w sieci od dłuższego już czasu, natomiast teraz całość miałaby się zmaterializować. Jon Prosser, który ostatnio jest dosyć aktywny w kwestii przecieków, podaje nam kolejne wieści prosto z Cupertino.

Wspominane wcześniej słuchawki AirPods Pro Lite mogą okazać się tak naprawdę słuchawkami sportowymi od Apple, podobnymi do BeatsX i nazywać się będą… AirPods X. Ciekawe, prawda? Cena ma wynosić około 200$ a debiut nastąpi jesienią.

Z kolei słuchawki nauszne, których nazwa obecnie nie jest znana, zadebiutować mają podczas WWDC 2020, a ich cena wyniesie 350$. Leaker porównuje je do Bose 700 (tweet zawiera błąd, sprostowanie w jego komentarzu). Ma to sens, ponieważ z pewnością będą posiadały ANC, czyli aktywną redukcję szumów. Mogą być też podobne do Beats Studio3 czy Beats Solo Pro.

Po co to wszystko? Otóż słuchawki AirPods sprzedają się wyśmienicie i ich marka jest więcej warta niż Beats. Ciężko w to uwierzyć, ponieważ Apple promuje Beats’y z gwiazdami oraz sportowcami, ale fakty są niezaprzeczalne. W związku z tym firma może zechcieć zastąpić Beats’y marką AirPods. Nie zgadza się z tym portal 9to5mac, lecz obserwując Tima Cooka, wszystko jest możliwe. Jest świetny w logistyce sprzedażowej, potrafi liczyć pieniądze, więc może i zastąpić markę Beats. Szkoda, ale zobaczymy co przyniesie czas.

Advertisements