Nowy czujnik temperatury Xiaomi, rozbudowany o kolejną funkcję.

mihome xiaomi temperature

Xiaomi Aqara Temperature Humidity Sensor

Xiaomi odświeżyło wszystkie swoje czujniki działające w standardzie Zigbee. Nowe urządzenia występują pod marką Aqara. Jednym z nich jest czujnik temperatury – Xiaomi Aqara Temperature Humidity Sensor,posiada jedną nową funkcjonalność, czy warto zmieniać stary czujnik na nowy?

W serii nowych produktów Aqara nie poszła śladami poprzednich czujników Xiaomi, urządzenia zostały przeprojektowane i posiadają kwadratowy kształt. Mimo stworzenia bardziej kanciatego czujnika, wymiary i wagą są praktycznie takie same jak okrągłego poprzednika. W zestawie również otrzymujemy taśmę dwustronna do przylepienia czujnika. Urządzenia jest zasilane bateria CR2032, działa poprawnie w zakresie temperatur od -20 do +60 stopni Celsjusza. Dokładność pomiaru w przypadku temperatury wynosi +-0.3 stopnie, wilgotności +-3%. Nowością w nowym produkcie Aqary to barometr, Xiaomi deklaruje jego dokładność na poziomie +-120Pa, a zakres pracy 30-110KPa.

Xiaomi Aqara Temperature Humidity Sensor czujnik temperatury xiaomi

Aplikacja

Xiaomi Aqara Temperature Humidity parujemy w aplikacji MiHome, przechodzimy w bramę, następnie dodaj urządzenie i wybieramy kwadratowy czujnik temperatury. Dokładnie tak samo jak w przypadku innych urządzeń, żadnych problemów w procesie parowania. Interfejs zarządzania czujnikiem wygląda podobnie jak w przypadku poprzednika, interfejs został delikatnie zmniejszony aby dało się zmieścić jeszcze barometr. Poza tym wszystko wygląda tak samo.

 

[su_row][su_column size=”1/3″]Xiaomi Aqara Temperature Humidity[/su_column] [su_column size=”1/3″]czujnik temperatury xiaomi[/su_column] [su_column size=”1/3″]czujnik temperatury xiaomi[/su_column] [/su_row]

Tworzenie scen z innymi urządzeniami jeszcze nie zostało przetłumaczone na język angielski.mihome xiaomi temperature

Wyniki pomiarów

Nowy czujnik temperatury Xiaomi wskazuje wyniki praktycznie takie same jakie prezentuje stary, „okrągły” czujnik, różnicę jakie otrzymuje są rzędu +-0.1 stopnia przy pomiarze temperatury, przy wilgotności również

Podsumowanie

Xiaomi Aqara Temperature Humidity Sensor spisuje się tak samo dobrze jak poprzednik. Jedyna różnica pomiędzy nimi to barometr, wyniki pomiaru są takie same. Jeśli posiadasz stary czujnik i nie potrzebujesz kolejnego możesz wstrzymać się z zakupem, jeśli jednak chcesz rozbudować swój smart system to nowy czujnik temperatury Xiaomi będzie lepszym wyborem. Ze względu na minimalnie rozbudowaną funkcjonalność oraz.. niższa cenę, nowy kosztuje 9,5$ a za stary model musimy zapłacić ponad 12$. Parę dni temu Xiaomi zaprezentowało swoją klimatyzację, póki co jeszcze nie jest w sprzedaży. Chętnie utworzę sceny pomiędzy klimatyzacją a czujnikami temperatury.

Scroll To Top