Nowy smartfon Xiaomi jest piekielnie szybki, będzie zdecydowanym liderem AnTuTu

xiaomi mi 10

Wczoraj w chińskim portalu społecznościowym Weibo, CEO Xiaomi – Lei Jun potwierdził zaawansowane prace nad ulepszonym modelem flagowca Mi 10. Dzisiaj w sieci pojawił się zrzut ekranu z wynikiem AnTuTu, jaki zdołał wykręcić nowy smartfon. Będzie to zdecydowanie lider wydajności, wynik zbliżony do 700 000 jest naprawdę imponujący.

Mi 10 Ultra

Dokładny wynik podrasowanej dziesiątki to 687 422, dla porównania zwykły Mi 10 osiąga wynik w granicach 610 000. Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia, jaki procesor zdołał wykręcić taki wynik. Według pierwszych informacji Mi 10 Ultra miał posiadać procesor Snapdragon 865 Plus, jednak ostatnio coraz częściej w sieci pojawiają się informację o podkręconym, zwykłym Snapdragonie 865.

Reklama

Jeżeli rzeczywiście SoC od Qualcomm został, aż tak podkręcony to jestem ciekawy, jak smartfon poradzi sobie z rozpraszaniem ciepła w normalnym użytkowaniu. Czy będzie patelnią jak stare smartfony z MediaTekiem? Podczas testu AnTuTu zdołał utrzymać temperaturę poniżej 35 stopni Celsjusza, może nie będzie tak źle.

Z ciekawszych funkcji, Xiaomi Mi 10 Ultra ma posiadać ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Aparat główny o rozdzielczości 100 Mpix i najszybsze ładowanie przewodowe na rynku mocą aż 120W. Smartfon ma zostać zaprezentowany w sierpniu tego roku.

Advertisements