Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi, 50 groszy za dobę pracy

Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj zaprezentowany został nowy oczyszczacz powietrza Xiaomi. Chiński gigant widzi problem smogu i stara się z nim walczyć już od kilku lat. Dotychczas prym wiodły małe oczyszczacze pokojowe, które w razie potrzeby można przenieść z pokoju do pokoju. Tym razem Xiaomi zaprezentowało oczyszczacz o większej mocy i mocowany do ściany.

Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi

Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi

Nowy model jest w stanie oczyścić 300 metrów sześciennych powietrzna w ciągu godziny. Jeżeli Twoje mieszkanie ma powierzchnię około 105 metrów kwadratowych to można powiedzieć, że powietrze w ciągu doby zostanie oczyszczone 26 razy. Oczyszczacz można umieścić w pokoju codziennym, pomimo dużej mocy jest wyjątkowo cichy. Gdy ustawimy na największe obroty to emituje tylko 36 db, praca w trybie nocnym to 20,4 db. Urządzenie jest wtedy praktycznie niesłyszalne.

Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi

Reklama

Xiaomi ma już w swojej ofercie jeden wiszący oczyszczacz, lecz jest słabszy i głośniejszy. Ponadto nowy model ma przeprojektowany silnik i jest o 70% bardziej efektywny. Podczas pracy na maksymalnych obrotach zużywa tylko 0,84 kWh w ciągu doby. Dzienny koszt czystego powietrza w Polsce wyniesie tylko 50 groszy. Oczyszczacz Xiaomi ma aż trzy warstwy filtracyjne, które usuwają: alergeny, pył zawieszony PM 2,5, formaldehyd i inne zanieczyszczenia w celu utrzymania czystego powietrza.

Nowy wiszący oczyszczacz powietrza Xiaomi

Wiszący oczyszczacz ma kształt prostokąta z zaokrąglonymi brzegami, u góry znajduje się ekran OLED który tym razem jest dotykowy. Wyświetlacz prezentuje aktualną jakość powietrza w pomieszczeniu i tryb w jakim pracuje. Oczywiście nie zabrakło modułu Wi-Fi i asystenta głosowego Xiaoyi. Oczyszczacz można podpiąć do aplikacji Mi Home i tworzyć sceny z innymi urządzeniami z ekosystemu Xiaomi.

Wiszący oczyszczacz Xiaomi został wyceniony na 1999 juanów, $289. Ciężko powiedzieć, czy pojawi się w sklepach oferujących wysyłkę poza terytorium Chin, żaden sklep nie zdecydował się sprzedawać poprzedniego modelu. Jeżeli chciałbyś kupić taki produkt to daj znać w komentarzu, może przedstawiciele sklepów zajrzą i zareagują na zainteresowanie.

Advertisements