Now Reading
Oclean X to chyba pierwsza na świecie szczoteczka z ekranem dotykowym

Oclean to marka zajmująca się tworzeniem sonicznych szczoteczek do zębów, a za sprawą modeli Oclean SE i Oclean One jest już dobrze znana fanom Xiaomi. Według mnie to właśnie Oclean posiada najlepsze soniczne szczoteczki do zębów w ekosystemie Xiaomi. Od dawna używam Oclean One i jestem bardzo zadowolony.

Szczoteczki Oclean posiadają dedykowaną aplikację na smartfony z której ja skorzystałem dwa, no może trzy razy. Za pierwszym razem wybrałem program szczotkowania który wydał mi się odpowiedni, a potem jeszcze dwa razy jak mi wyskoczyła aktualizacja. To wszystko, nie widzę potrzeby aby sprawdzać jak dokładnie szczotkuję zęby, tym bardziej że nie wierze w algorytm które ocenia moją dokładność czyszczenia.

Oclean X to szczoteczka która posiada wbudowany ekran dotykowy znany z opaski Xiaomi Mijia Hey+ , czyli to samo co Mi Band 3 lecz jest kolorowy. Na ekranie dotykowym będzie można sprawdzić godzinę, pogodę i mniej przydatne informacje jak czas i „ocenę” szczotkowania”. Można również wybrać program szczotkowania, lecz ile osób będzie z takowej opcji korzystać? Ja nie pewno nie.

Oclean X

Ciągłe połączenie z telefonem w celu aktualizacji pogody wpłynie niekorzystanie na czas pracy na jednym ładowaniu. Dlatego w nowym modelu producent zmienił sposób ładowania, od teraz magnetyczne styki znajdują się na pleckach i należy użyć specjalnego „trzymacza”. Szczoteczka Oclean X zasilana jest przez wbudowany akumulator o pojemności 800 mAh. Ładowanie od 0 do 100% trwa 2 godziny, a czas pracy na baterii zdaniem producenta wynosi 30 dni.

Według producenta nowa szczoteczka jest w stanie monitorować pozycję szczoteczki, a nawet nacisk wywierany na zęby i dziąsła. Wszystkie informacje są przetwarzane i przesyłane do aplikacji mobilnej. Aplikacja powiadomi również gdy konieczna będzie zmiana końcówki. Prędkość Oclean X to 40 000 obrotów na minutę.

W nowym modelu podoba mi się możliwość przymocowania magnetycznego trzymacza do ściany i ciągłe ładowanie szczoteczki. Niestety skróci to żywotność wbudowanego ogniwa.

Oclean X kosztuje w Chinach 249 juanów, $36. Podchodzę sceptycznie do nowej wersji, lecz postanowiłem że sprawdzę czy wyświetlacz jest użyteczny podczas codziennego użytkowania.

Scroll To Top