Odkurzacz dla alergików – Xiaomi SWDK

Xiaomi Shuawadi Handheld Wireless Vacuum

odkurzacz dla alergików

Niedawno informowałem o nowym bezprzewodowym odkurzaczu Xiaomi, który idealnie sprawdzi się jako dopełnienie mopa i odkurzacza automatycznego, Roborocka. Chiński producent stwierdził, że to jeszcze nie wszystko i w domowym zaciszu powinien znajdować się jeszcze jeden sprzęt czyszczący. Xiaomi Shuawadi Handheld Wireless Vacuum to zdecydowanie najtańszy odkurzacz pośród całej trójki. Dedykowany jest do czyszczenia, a właściwie sterylizacja takich powierzchni jak sofy, łóżka, poduszki, krzesła, zasłony czy pluszowe zabawki.

Xiaomi SWDK

Docelowo, nie jest to typowy odkurzacz. Jego głównym zadaniem nie jest zbieranie brudu, chociaż amatorzy jedzenia chipsów w łóżku również będą zadowoleni. Głównym zadaniem odkurzacza jest likwidowanie roztoczy które u wielu osób wywołują ataki alergii. Sprawdzi się również bardzo dobrze do usuwania sierści zwierząt na przykład z kanapy. W celu wyeliminowania roztoczy posiada specjalny, autorski system czyszczenia, system ten składa się z trzech faz:

  • trzęsienie – ma na celu „podniesienie „roztoczy które są głęboko wewnątrz materaca
  • wciągniecie – siła ssania to 6000 Pa
  • sterylizacja promieniami UV-C – emitowane ze specjalnej lampy. Żywotność zdeklarowana przez producenta to 10000 godzin.

Odkurzacz posiada wbudowany akumulator o pojemności 2200mAh, czas ładowania od 0-100% trwa 2,5 godziny. Przy maksymalnej mocy oferuje 25 minut działania na pełnym akumulatorze, poziom hałasu wynosi 65 dB. Ładowania odbywa się w specjalnej stacji dokującej.

 

Kolejnym ważny elementem jest umieszczenie filtra HEPA wewnątrz klatki ze stali nierdzewnej. Posiada także specjalny system oszczędzania energii. Automatycznie wyłącza lampę UV gdy tylko oddalimy odkurzacz na  5 cm od czyszczonej powierzchni. Całość waży zaledwie 1,3 kg,  po 25 minutach pracy nie będziemy mieli zakwasów. Pojemność zbiornika nie jest zbyt duża, wynosi zaledwie 0.4 litra jednak jego głównym zadanie jest dezynfekcja powierzchni. Ja  jestem bardzo zainteresowany właśnie tym zadaniem, sądzę że to właśnie kurz, roztocza wywołują u mnie katar i kichanie. Jestem ciekawy czy Xiaomi pomoże mi pożegnać się z denerwującymi skutkami alergii.

Xiaomi SWDK

Xiaomi Shuawadi Handheld Wireless Vacuum kosztuje na terenie Chin 299 juanów, 47 dolarów. W kampanii crowdfundingowej osiągnął już 2417% potrzebnej kwoty, do pierwszy klientów ma trafić już 2 lipca. To pokazuje jak bardzo jest to porządany produkt.

Sprawdź najlepsze oferty na odkurzacz na stronie Deals.PokolenieSmart.pl

Scroll To Top