Odkurzacz ręczny CleanFly to idealny pomocnik w domu i samochodzie

cleanfly

Moje pierwsze wrażenia z odkurzaczem CleanFly były bardzo pozytywne, nawet zaskoczyła mnie wysoka jakość materiałów z jakich został wykonany. Dokładne zdjęcia produktu i wszystko co znajduje się w pudełku opisywałem w tym wpisie.

Kompaktowy odkurzacz ręczny Cleanfly trafia do sprzedaży

Minął miesiąc od kiedy CleanFly jest u mnie i wciąż podtrzymuje bardzo dobre zdanie o tym produkcie. Sprawdza się nie tylko w samochodzie lecz również w domu. Okruszki po chipsach na kanapie? Dzieci rozsypały płatki? Zebrał się kurz na panelach w rogu pokoju? Wystarczy wziąć odkurzacz do ręki, zdjąć kopułę na której stoi i włączyć. Kompaktowy odkurzacz sprzątnie to raz dwa bez potrzeby wyciągania „ciężkiego sprzętu” z szafy i rozwijania przewodu.

Odkurzacz CleanFly i dywaniki samochodowe


Z rozsypanymi okruszkami i wszelkie rodzaju „śmieciami” jakie mogą znajdować się na fotelach w samochodzie odkurzacz radzi sobie bardzo dobrze. Poważnym i chyba najcięższym testem to dywaniki w aucie. Piach, trawa, kamyczki to wszystko wnosimy i „wciskamy” w welurowe dywaniki. Jak z takim brudem poradził sobie CleanFly? Szczerze powiem, że nie liczyłem na wiele…

Sprzątanie miejsca kierowcy zajęło mi minutę i nie będę pisał, że wciągnął wszystko bo to oczywiście byłoby kłamstwem, lecz według mnie poradził sobie bardzo dobrze. Wszystkie „większe, bardziej widoczne” brudy zostały wciągnięte. Po przybliżeniu widać drobinki piasku, lecz pamiętajmy że to małe, przenośne urządzenie a nie duży przemysłowy odkurzacz.

Test dywaników samochodowych CleanFly przeszedł pozytywnie, dostrzegłem jednak jeden mały minus dotyczący rozsuwanej końcówki. W czasie czyszczenia dywaników mocniej dociskałem aby wzruszyć(?) brud i końcówka z włosiem chowała się. Zatrzask blokujący pozycję nie wytrzymuje zbyt mocnego dociskania. To jest jedyny minus jaki znalazłem w produkcie CleanFly.

cleanfly xiaomi

Dwa najważniejsze parametry w odkurzaczach bezprzewodowych to siła ssania i czas pracy na akumulatorze. CleanFly posiada 5000 Pa, duża moc jak na tak mały sprzęt. Niestety skutkuje to czasem pracy na jednym ładowaniu, CleanFly jest w stanie pracować przez 13 minut. Na początku wydawało mi się to strasznie mało, lecz w praktyce sprzęt przeważnie używam tylko kilkanaście sekund i w tym czasie wykonuje swoje zdanie.

cleanfly

W zestawie razem z odkurzaczem otrzymałem tylko ładowarkę do gniazda 12V od zapalniczki w samochodzie. Rzadko jeżdzę w dłuższe trasy, więc znalazłem innym sposób. Korzystam ze zwykłego zasilacz do gniazdka 12V/2A np. od kamer i ładuję CleanFly w domu. Zasilacz można kupić za kilka zł na Allegro.

Tak jak wspomniałem w tytule, jeżeli szukasz małego pomocnika w domu lub aucie, a nie chcesz wydawać większej sumy np. na Roidmi F8 to CleanFly będzie dobrą alternatywą. Musze przyznać, że nawet częściej po niego sięgam niż Roidmi F8 ponieważ zawsze mam go pod ręką.

Sprzęt do testów otrzymałem od sklepu GearVita.

Scroll To Top