Okulary AR od Apple mogą zadebiutować jeszcze przed 2022 rokiem

ar

Apple pracuje od dłuższego czasu nad okularami do rozszerzonej rzeczywistości oraz potencjalnie nad zestawem do wirtualnej rzeczywistości. Najnowsze informacje wskazują, że okulary mogą zadebiutować nawet przed 2022 rokiem.

DigiTimes informuje, że Apple jest w trakcie prac nad okularami do AR:

Apple AR glasses under development

Taiwan-based optical component suppliers are engaged in the development of Apple’s augmented reality smart glasses, which may be commercialized by 2022, according to industry sources.

Reklama

Z kolei raport zaprezentowany w listopadzie mówił o tym, że Apple pracuje nad dwoma urządzeniami, które będziemy mogli założyć na głowę. Gogle, lub też ich wariacja będąca połączeniem AR oraz VR, mogą pojawić się w 2022 roku, natomiast pełnoprawne okulary do AR w 2023 roku. Jak widać informacje z listopada mówiły o późniejszym terminie debiutu urządzeń. Z kolei Mark Gurman z Bloomberga mówił, że gogle mogą zadebiutować nawet w tym roku, w co osobiście wątpię, biorąc pod uwagę obecny czas epidemii.

Według The Information Apple zastosuje lekkie i przyjemne materiały, w tym tkaniny, aby okulary czy gogle były komfortowe w użytkowaniu przez dłuższy czas, a nawet cały dzień. Z kolei zastosowane wyświetlacze mają być wysokiej rozdzielczości dla lepszej integracjiz otoczeniem i nanoszonym na nie obrazem. Deweloperzy będą mieli możliwość tworzenia aplikacji na nowe urządzenia około 2021-2022 roku.

Wszystkie te informacje należy traktować z dozą dystansu, ponieważ epidemia koronawirusa może sprawić, że wszystko zostanie przesunięte w czasie. Z pewnością okulary do AR mogą być czymś w rodzaju nowego iPhone’a lub z czasem je zastąpić.

Advertisements