Panel słoneczny w smartfonie od Xiaomi?

Jak możemy przeczytać na stronie letsgodigital.org Xiaomi złożyło wniosek do WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) o patent na smartfon z panelem słonecznym.

Jak możemy zobaczyć na zdjęciu panel słoneczny ma być umieszczony na tyle smartfonu i zajmie on 3/4 miejsca tylnej obudowy. Smartfon jest praktycznie identyczny z Xiaomi Mi 8 Pro, ze skanerem linii papilarnych z przodu ekranu. Aparat do selfie byłby pod ekranem i byłby wyświetlany w najnowszej technologi, którą opracowuje Xiaomi.

LG już w 2010 roku podjęło próbę uruchomienia smartfona z tego rodzaju funkcjami. Jednakże prototyp od LG w ciągu 10 minut ładowania na słońcu byl w stanie naładować baterie na 2 minuty rozmów. Od tego czasu minęło 9 lat i przeprowadzono sporo badań w tej dziedzinie. Może od tego czasu specjaliści Xiaomi znaleźli rozwiązanie dotyczące utraty energii i zbieżności promieni słonecznych w panelu.

Jak wiadomo Xiaomi niestety nie planuje produkcji tego smartfona na tą chwile. Natomiast pomysł jest bardzo dobry, aby osiągnąć wysoką autonomię, korzystając z jednego z najbardziej ekonomicznych i zdrowych zasobów naturalnych jakie posiadamy.

Scroll To Top