Patent Apple mówi o dwóch iPadach złożonych w MacBooka

Reklama

Patent, który Apple złożyło do Urzędu Patentowego w USA, wskazuje, że firma zakłada możliwość wykorzystania dwóch iPadów jako czegoś na kształt MacBooka. Obecnie raczej nie ma co na to liczyć, ale w przyszłości zapewnie tak.

Cały pomysł można także wykorzystać przy użyciu dwóch iPhone’ów. Urządzenia będą połączone przy użyciu specjalnego akcesorium. Jedno z nich będzie działać jako wyświetlacz, drugie zaś jako dynamiczna klawiatura.

Wspomniane akcesorium składać się będzie z zawiasu i konektorów dla iPhone’ów czy iPadów. Konektory, czy też doki, będą komunikować się między sobą, a właściwie to dwa urządzenia będą. To wszystko zwiększa możliwości takiego tandemu, ponieważ będą działać jako jedno urządzenie. Daje to podwójną moc obliczeniową.

Reklama

Układ urządzeń ma przypominać notebooka, co z resztą widać na rysunkach patentowych. Korzystać z nich będzie można w orientacji poziomej i pionowej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że komfort użytkowania wirtualnej klawiatury będzie różny od fizycznej, chociaż zapewne Apple użyje Taptic Engine do naśladowania uderzeń klawiszy.

Skoro będzie można używać urządzeń w orientacji pionowej, będzie to też ciekawa opcja do czytania książek. Ciekawe kiedy i czy w ogóle Apple zdecyduje się na zastosowanie takich rozwiązań i sprzedawanie ich konsumentom.

Advertisements