Pierwsza publiczna beta Android 11 na smartfony Xiaomi i Vivo

Android 11 xiaomi mi 10

Oficjalna premiera najnowszej wersji systemu operacyjnego Anroid 11 zaplanowana jest na październik 2020. Pierwsze smartfony które otrzymały dostęp do publicznych beta testów jedenastki są oczywiście urządzenia Google Pixel, lecz firma z Mountain View udostępni również publiczną betę na smartfony dwóch chińskich producentów: Xiaomi oraz Vivo.

Android 11 mi 10

Android 11 Beta 1 zostanie wprowadzona na flagowe smartfony Xiaomi oraz Redmi: Mi 10, Mi 10 Pro oraz Redmi K30 Pro.

W tym roku na wielkie zmiany w systemie Android nie ma co liczyć. Z aspektów wizualnych przeprojektowany zostanie system powiadomień z rozszerzoną możliwością personalizacji i przypisywania priorytetów ważnym powiadomieniom.

Reklama

Google postawi również na bezpieczeństwo i ochronę danych, będzie trzeba udzielać jeszcze więcej zgód aplikacją. Trzecia zmiana która zainteresuje użytkowników smart home będzie rozbudowany system sterowania domem, z nowymi skrótami.

Osobiście nie korzystam z Asystenta Google oraz sterowania domem w ten sposób. Próbowałem, kupiłem nawet głośniki z obsługą AI (coś tam mini speaker, bo była promocja) i okazało się, że Asystent Google działa to polsku tylko na smartfonie, a głośniki google wciąż tylko po angielsku. Później próbowałem uruchomić gniazdo Blitzwolf komendą głosową i również nie działało – odpuściłem. Poczekam, aż dopracują swoją usługę.

Advertisements