Pierwsze bezprzewodowe słuchawki Xiaomi.

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds

bezprzewodowe słuchawki xiaomi

Parę dni temu Xiaomi zaprezentowało swój nowy flagowiec Xiaomi Mi6, śladem Apple chiński producent zdecydował się na zrezygnowanie z portu JACK 3,5mm. Czy Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds, czyli bezprzewodowe słuchawki Xiaomi. Czy chiński producent przygotował swój ekosystem na życie bez złącza JACK 3,5mm?

Wygląd

Słuchawki są proste, minimalistyczne jak to Xiaomi ma w zwyczaju. Jeśli można nazwać słuchawki sportowe eleganckimi to według mnie Xiaomi takie właśnie są. Ważą zaledwie 17,8g, praktycznie nie czuć że są założone. Kosztem niskiej wagi wykonane są z plastiku.

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds

Dzięki specjalnemu uchwytowi w kształcie haka, słuchawki przekładamy za uszy i nie wypadają w trakcie ruchów. Testowałem podczas biegania oraz ćwiczeń na siłowni.

Reklama

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds

Słuchawki zawierają w zestawie kabel do ładowania oraz komplet „gumek” do uszów w różnych rozmiarach, jednak może ze mną jest coś nie tak. Może mam nietypowe uszy, ale żadne nie pasuje idealnie. W każdych czuje dyskomfort jak słuchawka lekko wysuwa się z uszów i tracę uczucie odcięcia od świata które występuje podczas słuchania w słuchawkach kanałowych. Jest to strasznie irytujące podczas ćwiczeń. Posiada jeszcze Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers od Xiaomi i słuchawki Applowskie, obie pary idealne leża w uszach.

Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds posiadają certyfikat odporności IPx4, są wodoodporne, pot im nie straszny. Należy pamiętać aby domykać zaślepkę na port Micro USB do ładowania. Słuchawki posiadają trzy przyciski, dwa odpowiadają za głośniej/ciszej, trzecim włączamy i wyłączamy urządzenie. Wbudowany mikrofon pozwala na rozmowę podczas biegu.

Bezprzewodowość

Urządzenie korzysta z Bluetooth 4.1, który zapewnie zasięg  do 10 metrów i dobrą jakość dźwięku, przynajmniej tak zapewnia Xiaomi. Według mnie jest słabo, absolutny brak niskich tonów, gdy stracę uczucie „odcięcia od świata” jakość jest już bardzo słaba.  Wyżej wspomniane słuchawki oferują według mnie o wiele lepszą jakość dźwięku. Jednak połączenie Bluetooth działa bez problemu nigdy nie miałem problemu aby słuchawki straciły połączenie z telefonem.

Bateria

Urządzenie posiadają małą pojemność baterii bo zaledwie 110mAh, jednak dzięki Bluetooth 4.1 słuchawki bezprzewodowe od Xiaomi są w stanie wytrzymać 7 dni czuwania lub 7 godzin odtwarzania muzyki bez przerwy. Podczas testów ładowałem je średnio co trzy dni, według mnie jest to dobry wynik. Na ekranie smartfona możemy podejrzeć ile % baterii jeszcze zostało.

Bezprzewodowe słuchawki Xiaomi

Podsumowanie

Jeśli jesteś sportowcem, szukasz słuchawek do biegania. Denerwuje Cię przewód podczas biegu. Szukasz tanich słuchawek bezprzewodowych do 100zł i jesteś w stanie zaakceptować bardzo przeciętną jakość dźwięku, Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds będą dla Ciebie odpowiednie.  Jeśli jednak chcesz dobrą jakość dźwięku, posiadasz większe fundusze niż 100zł polecam rozejrzeć się za czymś innym. Osobiście nie będę z nich korzystał, jest to jeden z nielicznych urządzeń Xiaomi którego nie polecam. Mam nadzieję, że Xiaomi zaprezentuje w najbliższym czasie kolejne bezprzewodowe słuchawki.

Advertisements