Pierwszy, zewnętrzny głośnik bluetooth od Xiaomi

Na początek, kogo nie denerwują osoby idące ulicą z głośnikiem bluetooth odtwarzającym muzykę niech podniosą rękę do góry. Nie rozumiem tego dziwnego trendu i mam nadzieję, że żaden z naszych czytelników tak nie robi. W kilka osób jeszcze rozumiem, ale idąc w pojedynkę? Szanuj innych i używaj słuchawek!

W życiu są jednak sytuacje gdy głośnik bluetooth sprawdza się idealnie, np. grill ze znajomymi. Xiaomi już od kilku lat ma w swoim portfolio bezprzewodowe głośniki bluetooth. W ofercie chińskiego giganta brakowało jednak urządzenia wodoodpornego i pyłoszczelnego, a właśnie taki model z IP55 trafił do sprzedaży.

Nowy głośnik ma cylindryczną konstrukcję, wymiary to 73 mm średnicy i 147 mm wysokości. Waga wynosi 380 gramów. Komunikuje się ze smartfonem za pomocą bluetooth w wersji 5.0. Urządzenie może pełnić również rolę zestawu głośnomówiącego, posiada dwa wbudowane mikrofony z redukcją szumów.

Reklama

Akumulator ma pojemność 2600 mAh, co według producenta przekłada się na 8 godzin odtwarzania muzyki. W celu naładowania należy użyć gniazda USB typu C, plus za nowy standard. Za doznania audio odpowiada głośnik o średnicy 52 mm.

Zewnętrzny głośnik bluetooth od Xiaomi został wyceniony w Chinach na 199 juanów, $28. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem to pojawił się już w serwisie Aliexpress. Oczywiście cena jest wyższa od chińkiej, należy uwzględnić prowizję sprzedawcy oraz koszty wysyłki z Chin.

Advertisements