Plotka: Xiaomi przestaje inwestować w Huami, co będzie z Mi Band 5?

huami xiaomi

Jeden z serwisów publikujący newsy ze świata Xiaomi opublikował informację o sprzedaży akcji Huami przez inwestorów z zarządu Xiaomi. Huami i Xiaomi współpracują od wielu lat, to właśnie Huami jest odpowiedzialne za produkcję wszystkich opasek Mi Band, produktu z którego słynie firma Lei Juna. Co więcej, do Huami należy marka Amazfit oraz Oclean.

Według informacji zamieszczonych w zagranicznym serwisie ilość akcji Huami posiadanych przez prezesa Huami Huang Wanga wzrosła z 54,89% do 99,4%. Sprawdziłem cenę akcji Huami na giełdzie i nie widać żadnych dziwnych skoków. Nie znalazłem również informacji na temat tak ogromnego wycofania się inwestorów w innych serwisach, dlatego póki co jest to plotka i należy podejść do tego z dużą rezerwą.

Reklama

A co jeżeli jest to prawda? Koniec współpracy Huami – Xiaomi, co będzie z Mi Band 5?

W minionym roku Xiaomi zaprezentowało swój zegarek Mi Watch oraz tańszy Mi Watch Color. Kilka dni temu Redmi zaprezentowało swoją opaskę Redmi Band, produkt który jest targetowany do tych samych konsumentów co opaska Mi Band.

Lei Jun juz dawno zakomunikował, że marka Xiaomi odchodzi od łatki „taniej marki”, chcą docierać do klientów premium, a tańsze produkty ma oferować submarka Redmi. Zrezygnowanie z serii opasek Mi Band byłoby kolejnym krokiem w tym celu. Klienci premium kupowaliby zegarki Mi Watch, a dla reszty byłaby nowa seria Redmi Band.

Advertisements