Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym [rozpakowanie]

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP018

Od paru dni jestem na etapie przesiadki z ekranu laptopa na zewnętrzny monitor. Stwierdziłem, że potrzebuję większą przestrzeń do wygodniejszej pracy. Monitor mam, myszkę i klawiaturę również. Brakowało mi jednego, podkładki pod myszkę. Chciałem jednak coś lepszego niż kawałek tworzywa, znalazłem następujący produkt. Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym, a że w ten produkt zamieszane jest Xiaomi, tym bardziej stwierdziłem że chcę.

Produkt został stworzony przez MIIIW. Firma MIIIW to jedna z dziesiątek firm współpracujących z Chińskim Gigantem, Xiaomi. Co tej pory w swojej ofercie mają trzy myszki i jedną podkładkę, która dzisiaj do mnie dotarła.

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Podkładka jest sztywna, nie jest zwijana więc musi być zapakowana w duże pudełko. Wymiary podkładki to 420 x 260 mm. Pudełko zostało wykonane z twardej tektury, nie ma ryzyka uszkodzenia przesyłki, chociaż widać w nim liczne, lecz minimalne wgniecenia. Miło widzieć na odwrocie pudełka angielskie słowa, które zawierają najważniejsze informacje o produkcie.

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Od wewnętrznej strony pudełka, u góry przymocowana została pianka aby zapobiec przemieszczaniu się podkładki wewnątrz pudełka i zapewnić jeszcze lepszą ochronę. Podkładka od MIIIW zajmuje praktycznie całą powierzchnię, z prawej strony są dwa dodatkowe akcesoria do zestawu. Ładowarka oraz przewód do połączenia. Dołączona zostałą również instrukcja obsługi w języku chińskim.

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Podkładka pod myszkę z ładowaniem indukcyjnym

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP019

Podkładka jest duża, większa niż 15 calowy Xiaomi Notebook Pro. W lewym dolny narożniku znajduje się logo producenta, MIIW a w przeciwnym pokrętło i gniazdko na wtyczkę micro usb. Zasilanie w podkładce do myszki? Tak, wyposażona jest w ładowanie indukcyjne, oświetlenie LED dookoła pokrętła i łączność Bluetooth umożliwiająca regulację głośności sparowanego urządzenia.

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP0110

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP0110

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP0110

Reklama

Miejsce w którym można ładować urządzenia obsługujące ładowanie indukcyjne zostało wykropkowane, znajduje się z prawej strony. Zmieści się na nim tylko jedno urządzenie, dookoła to dalej normalna podkładka. Dla fanów Apple, nie będzie dało się ładować jednocześnie Apple Watcha i iPhona.

Ładowarka dołączona do zestawu ma napięcie 5V, czyli standardowe. W większości przypadków można z niej zrezygnować i podłączyć drugi koniec przewodu do laptopa lub monitora. Ja skorzystałem z drugiej opcji, wszystko działa.

Od spodu znajduje się antypoślizgowa powierzchni TPU, nie ma szans że podkładka będzie „jeździła” po biurku. Pewnie trzyma się miejsca w którym została położona.

aaXiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP019

Fabryczne najklejona została naklejka ochronna, na której znajduje skrócona instrukcja obsługi. Jak obsługiwać podświetlenie LED wokół pokrętła, gdzie znajduje się pole do indukcyjnego ładowania i jak sterować głośnością urządzenia sparowanego za pośrednictwem Bluetooth.

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP018

Xiaomi Smart Mouse Pad MIIIW MWSP018

Pierwsze wrażenia

Podkładka sprawdza się bardzo dobrze, uślizg jest odpowiedni. Sparowałem z Macbookiem przez Bluetooth i regulacja głośności jest na prawdę użyteczna. Wole użyć pokrętła niż klawiatury. Produkt MIIIW posiada aplikację do zarządzania i przeprowadzania aktualizacji. Dostępna jest tylko na system Windows i waży 8 mb. Próbowałem ściągnąć ale transfer wynosi 0 kb/s, czasami podskoczy do 4 kb/s. Zrezygnowałem, spróbuje później. Do ładowania indukcyjnego nie mam żadnych zastrzeżeń, działa tak jak powinno. Podkładka jest na tyle duża, że nie ma ryzyka przesunięcia smartfona myszką podczas przesuwania kursora po ekranie.

Wizualnie, szkoda że jest przewód. Dla fanów minimalizmu na biurku na pewno będzie to psuło efekt. Ciągłe zasilanie potrzebne jest do ładowania indukcyjnego smartfona, może w przyszłej wersji MIIIW zdecyduje się umieścić bardzo cienki powerbank na całej powierzchni podkładki? Tylko powerbank również będzie trzeba ładować i koło się zamyka.

Podświetlenie LED działa różnie, nie mogę znaleźć z nim wspólnego języka. Na pewno pomogłaby aplikacja na PC, może uda mi się ściągnąć, będę próbował. Przez pierwsze minuty zmieniające się światło które widziałem kątem oka rozpraszało mnie, teraz nie zwracam uwagi.

Za miesiąc dodam kolejny wpis i przedstawię swoje wrażenia po dłuższym czasie obcowania z podkładką pod myszkę z indukcyjnem ładowaniem od Xiaomi.

 

Advertisements