Powerbank Blitzwolf BW-P10 z ładowanie indukcyjnym

BPW-P10 Powerbank Blitzwolf-1

Ładowanie indukcyjne powoli staje się standardem w dzisiejszych czasach. Jedynie marka OnePlus wciąż zmusza konsumentów do ładowania akumulator w smartfonie za pomocą przewodu w 2019 roku…

Dla mnie brak przewodu to bardzo wygodne rozwiązanie. Wieczorem odkładam smartfon na lampkę nocną z wbudowaną ładowarką indukcyjną (Yeelight Star Table Lamp Pro, współpracuje z HomeKit) i rano akumulator jest w pełni naładowany. Dodatkowy plus, że przewód oraz ładowarka nie walają się na biurku, zawsze większy porządek.

Mój główny telefon, iPhone X ma już ponad dwa lata, a co za tym idzie akumulator nie jest pierwszej młodości. Niestety muszę ładować go dość często, rzadko kiedy wystarcza na cały dzień, bez „między ładowania”. Dlatego zdecydowałem się na zakup powerbanku z ładowaniem indukcyjnym, BlitzWolf BW-P10. Wybrałem akurat ten model ponieważ posiada gniazdo wejściowe USB typu C i ładuje go tym samym przewodem co laptop.

Powerbank ma pojemność 10 000 mAh i jak wspomniałem ładuję go poprzez gniazdo USB typ C (5V2A, 9V2A), lecz to nie jedyne „gniazdo wejściowe”. Na bocznej ściance znajduje się jeszcze gniazdo microUSB o takiej samej prędkość. Producent nie zaleca ładować urządzenia za pomocą dwóch gniazd jednocześnie (microUSB + USB typu C).

Teraz czas na mniej ważny element czyli gniazda wyjściowe, dlaczego mnie ważny? Ponieważ smartfon ładuje bezprzewodowo, kładąc go na powerbank i już, procenty idą w górę. Powerbank BW-P10 oferuje ładowanie indukcyjne mocą 5W, 7,5W lub 10W, automatycznie dostosowuje się do możliwości urządzenia.

Reklama

BlitzWolf BW-P10 posiada trzy gniazda wyjściowe (dwa USB A i jedno USB typ C). Teoretycznie można ładować jednocześnie 4 urządzenia (3 przewodowo i 1 indukcyjnie), lecz będzie to baaaardzo wolne.

Poziom naładowania ogniw o pojemności 10 000 mAh sygnalizują diody na obudowie obok loga producenta. Z boku obudowy znajduje się przycisk on/off. Pojedyncze naciśnięcie służy do sprawdzenie poziomu naładowania, świeci się adekwatna liczba diod. Podwójne naciśnięcie włącza, aktywuje panel do ładowania indukcyjnego.

Urządzenie kupiłem w sklepie Banggood i spełnia swoje zadanie. Już nie muszę nosić dodatkowego przewodu, wystarczy że mam w plecaku powerbank BW-P10.

PS. Nie wiem dlaczego, ale urządzenie nie chce ładować AirPodsów Pro, zaczyna „burzeć”. Na szczęście lampka nocna Yeelight nie ma tego problemu 🙂

Advertisements