Now Reading
Premiera mobilnego procesora Xiaomi Surge S2 coraz bliżej
Premiera mobilnego procesora

Pierwszy autorski procesor Xiaomi Surge S1, nie odniósł sukcesu na rynku. Procesor trafił do sprzedaży w lutym 2017 roku razem z Xiaomi Mi 5C. Układ scalony składał się z ośmiu rdzeniu. Można powiedzieć, że procesor składał się z dwóch grup: pierwsze cztery rdzenie odpowiadały za moc (Corte A53 2.2 GHz), a  druga grupa czterech rdzeni był bardziej oszczędna (Cortex A53 1,4 GHz).

Zapewne nawet nie słyszałeś o mobilnym procesorze od Xiaomi, Surge S1. Problem z nim był taki, że był przeciętny. Nie oferował nic szczególnego w porównaniu np z procesorami Snapdragon. Konsumenci woleli kupować urządzenia ze sprawdzonymi procesorami od Qualcomm niż eksperymentować z autorskim układem scalonym od Xiaomi.

Premiera mobilnego procesora Xiaomi Surge S2 coraz bliżej

Wang Teng, menadżer produktu w spółce Xiaomi Company oznajmił za pośrednictwem Weibo, że Xiaomi pracuje nad Surge S2. Nie zdradził na jakim etapie są pracę oraz kiedy zostanie zaprezentowany. Podkreślił jedynie, że tworzenie i produkcja procesora to bardzo kosztowny i powolny proces, fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Premiera mobilnego procesora

Czego potrzebuje Surge S2 aby zaistnieć na rynku? Najłatwiejszy sposób to ponad przeciętna wydajność, aby zdeklasować układy scalone konkurencji. Hauwei ze swoim Kirin 980 w Mate 20 Pro udowodnił, że jest to możliwe. Drugi sposób to zaprezentować smartfon z Surge S2 z wyjątkową funkcją której nie ma konkurencja, tylko w dzisiejszych czasach co to może być?

Na Surge S2 musimy jeszcze trochę poczekać, ale skoro piszą o nim pracownicy Xiaomi to premiera może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.