Now Reading
Premiera mobilnego procesora Xiaomi Surge S2 coraz bliżej

Pierwszy autorski procesor Xiaomi Surge S1, nie odniósł sukcesu na rynku. Procesor trafił do sprzedaży w lutym 2017 roku razem z Xiaomi Mi 5C. Układ scalony składał się z ośmiu rdzeniu. Można powiedzieć, że procesor składał się z dwóch grup: pierwsze cztery rdzenie odpowiadały za moc (Corte A53 2.2 GHz), a  druga grupa czterech rdzeni był bardziej oszczędna (Cortex A53 1,4 GHz).

Zapewne nawet nie słyszałeś o mobilnym procesorze od Xiaomi, Surge S1. Problem z nim był taki, że był przeciętny. Nie oferował nic szczególnego w porównaniu np z procesorami Snapdragon. Konsumenci woleli kupować urządzenia ze sprawdzonymi procesorami od Qualcomm niż eksperymentować z autorskim układem scalonym od Xiaomi.

Premiera mobilnego procesora Xiaomi Surge S2 coraz bliżej

Wang Teng, menadżer produktu w spółce Xiaomi Company oznajmił za pośrednictwem Weibo, że Xiaomi pracuje nad Surge S2. Nie zdradził na jakim etapie są pracę oraz kiedy zostanie zaprezentowany. Podkreślił jedynie, że tworzenie i produkcja procesora to bardzo kosztowny i powolny proces, fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Premiera mobilnego procesora

See Also
Xiaomi TCL

Czego potrzebuje Surge S2 aby zaistnieć na rynku? Najłatwiejszy sposób to ponad przeciętna wydajność, aby zdeklasować układy scalone konkurencji. Hauwei ze swoim Kirin 980 w Mate 20 Pro udowodnił, że jest to możliwe. Drugi sposób to zaprezentować smartfon z Surge S2 z wyjątkową funkcją której nie ma konkurencja, tylko w dzisiejszych czasach co to może być?

Na Surge S2 musimy jeszcze trochę poczekać, ale skoro piszą o nim pracownicy Xiaomi to premiera może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top