Raport Kuo: iPhone z FaceID i TouchID pod ekranem w 2021 roku

Ming-Chi Kuo opublikował raport, w którym przewiduje, że Apple przywróci rozpoznawanie odcisków palca w iPhone’ach od 2021 roku. Analityk przewiduje wprowadzenie na rynek smartfonu Apple z Face ID oraz Touch ID pod ekranem.

Według Kuo w przeciągu najbliższych 18 miesięcy wiele technicznych przeszkód zostanie rozwiązanych, co pozwoli Apple na wprowadzenie nowych technologii na najwyższym poziomie.

Analityk TF Securities widzi rozpoznawanie twarzy oraz odcisków palca jako uzupełniające się i wierzy, że Apple zechce zunifikować doświadczenia użytkowników z tym związane. Apple posiada patenty odnośnie skanera odcisków palców co sugeruje, że firma z Cupertino ciągle pokłada nadzieje w tej technologii, zwłaszcza gdy mowa o jej integracji w wyświetlaczem. Nie ma tu mowy o powrocie przycisku Home.

However, current technological challenges to launching fingerprint-under-display components include power consumption, size of the sensing area, thickness of the sensing module, and the production yield rate of the lamination process.

Reklama

Kuo wierzy, że problemy zostaną rozwiązane najpóźniej w przyszłym roku, co pozwoli na zaprojektowanie telefonów na 2021 rok.

Apple prawdopodobnie użyje wariantu technologii Qualcomm’u. Skaner linii papilarnych będzie ultradźwiękowy i umieszczony prawdopodobnie pod całym wyświetlaczem, co pozwoli na wygodne skanowanie.

Analityk twierdzi, że Apple Watch mógłby w przyszłości uzyskać czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu, co jest bardziej prawdopodobne niż umieszczenie w nim podzespołów odpowiedzialnych za FaceID. Kuo nie potwierdza żadnych prac nad tym rozwiązaniem ani kiedy mogłoby ono być dostępne.

Advertisements