Redmi 10X to smartfon o bardzo dużym potencjalne

Redmi 10X
Reklama

Do premiery Redmi 10X pozostało jeszcze kilka dni, lecz wiem już o nim bardzo dużo. Xiaomi zdradziło już większość specyfikacji i jest na co czekać, zwłaszcza w miejscach gdzie jest zasięg sieci 5G.

Smartfon ma posiadać ekran AMOLED oraz nowy procesor tajwańskiej marki MediaTek – Dimensity 820. Osobiście nie jestem zwolennikiem marki MediaTek, lecz trzeba przyznać, że ich procesor w klasie średniej radzą sobie bardzo dobrze. Oferują wysoką wydajność, za relatywnie niską cenę. Dimensity 820 wykręca ponad 410000 punktów w teście AnTuTu! Swoją mocą obliczeniową zdecydowanie pokona Snapdragona 730 montowanego w Redmi K30 i Mi 10 Lite.

Reklama

Redmi 10X będzie obsługi również Dual SIM, lecz nie 4G, a 5G! Smartfon może obsługiwać jednocześnie dwie sieci 5G. Ciekawe kiedy do małego miasta na południu wielkopolski dotrze sygnał 5G..póki co słabo to widzę.

Redmi 10X zostanie zaprezentowany w Chinach 26 maja 2020, jeszcze 4 dni. One more thing, to nie jedyna nowość jaką zaprezentuje Redmi. 26 maja będą jeszcze nowe laptopy RedmiBook.

Advertisements