Redmi 9A otrzymuje certyfikat 3C, premiera prawdopodobnie w lipcu

Redmi 8A

Smartfony Redmi z oznaczeniem A to urządzenie stworzone dla użytkowników którzy potrzebują tylko podstawowych możliwości, a najważniejszą cechą jest czas pracy na jednym ładowaniu. W zeszłym roku do sprzedaży trafił model Redmi 8A, a już niedługo zadebiutuje jego następca – Redmi 9A.

Smartfon otrzymał niedawno certyfikację FCC oraz NBTC, a teraz przeszedł certyfikację 3C. Urządzenie oznaczone symbolem M2006C3LC wspiera szybkie ładowanie mocą 18W, lecz w zestawie razem z telefon znajduje się ładowarka o mocy 10W. W najtańszych smartfonie Xiaomi Corp który najprawdopodobniej będzie kosztował poniżej $100 można wybaczyć słabszą ładowarkę w pudełku.

Redmi 9A 3C

Redmi 9A ma posiadać ekran IPS LCD 6,53 cala o rozdzielczości HD+. Z przodu będzie pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 5 Mpix, a z tyłu prawdopodobniej podwójny: 13 Mpix + 2 Mpix. Za moc obliczeniową odpowiedzialny będzie tani układ od tajwańskiej marki MediaTek – Helio G25, wspomagany przez 2 lub 3 GB pamięci RAM.

Najważniejszy będzie jednak akumulator. W poprzednim modelu – Redmi 8A ogniwo miało pojemność 5000 mAh. Dziewiątki też powinna otrzymać ogniowo z piątką z przodu – ogniwo które spokojnie pozwoli na dwudniowy czas pracy na jednym ładowaniu.

Scroll To Top