Redmi Touch Screen Speaker 8 – idealny, lecz tylko w Chinach

Wczoraj odbyła się oficjalna konferencja Redmi. Zaprezentowane zostały trzy urządzenia: Redmi K30 Pro, Redmi TV Max 98″ oraz Redmi Touch Screen Speaker 8. Dwa pierwsze już opisałem, teraz czas na ostatnie urządzenie, na inteligentny głośnik z ekranem dotykowym.

Redmi Touch Screen Speaker 8 to połączenie dwóch urządzeń Amazon Echo Show i Xiaomi Mi Touchscreen Speaker Pro. W górnej części urządzenia znajduje się dotykowy 8-calowy ekran HD z kamerą do wideorozmów, a pod nim głośnik. Do zarządzania podstawowymi parametrami jak np. głośność można skorzystać z przycisków na górej krawędzi urządzenia lub wykonać gest dłonią. Funkcja sterowania gestami została przedstawiona na powyższym filmie.

Reklama

Wbudowana kamera szerokokątna (178 stopni) sprawdzi się bardzo dobrze do wideorozmów w czasach koronawirusa. Urządzenia posiada kilka zainstalowanych programów które służą do rozrywki, nauki, a nawet zarządzania domem – tak jest aplikacja Mi Home. Za jej pomocą można sterować wszystkimi urządzeniami kompatybilnymi z systemem Xiaomi Smart Home. Sztuczna inteligencja rozpoznaje głos osoby wypowiadającej komendy, dzięki czemu można ograniczyć dziecku niektóre funkcje.

Redmi Touch Screen Speaker 8 został wyceniony w Chinach na 349 juanów, $50. Zapewne niedługo urządzenia pojawi się w sklepach które oferują wysyłkę do Europy, lecz radzę wstrzymać się z zakupem. Jest to produkt dedykowany na rynek chiński i jego oprogramowanie również jest po chiński. Pozostają dwie opcję: liczyć na globalną premierę z językiem angielskim lub poczekać aż programiści z Rosji coś wykombinują. Osobiście sądzę, że druga opcja nastąpi szybciej.

Advertisements