Now Reading
Redmi Y3 ze Snapdragonem 632, Selfie 32 MP i 4000 mAh za $143

Redmi India zaprezentowało dzisiaj światu swój nowy, budżetowy smartfon Redmi Y3. Jest to następna modelu Y2, seria Y sprzedawana jest jedynie w Indiach, w globalnej sprzedaży smartfon występuje pod nazwą Redmi S2.

Główną cechą nowego urządzeń jest przedni aparat do selfie. Redmi zastosowało przedni obiektyw dostarczony przez firmę Samsung, model S5KGD1 który posiada rozdzielczość 32 MP. Smartfon skierowany jest głównie dla młodszej społeczności którą na pewno przyciągnie duża ilość MP w przedni aparacie, oraz filtry upiększające i możliwości retuszu zdjęć. Kamera z tyłu to 12 MP + 2 MP która jest w stanie nagrywać w jakości Full HD w 60 klatkach na sekundę, niestety posiada tylko elektroniczną stabilizacje obrazu.

Redmi Y3

Redmi Y3 ma przekątną ekranu 6,26 cala. Swoim wyglądem przypomina Redmi Note 7, bryła urządzenia została zachowana z poprzedniej, udanej konstrukcji. Ekran zabezpieczony został zaokrąglonym szkłem Gorilla Glass 5 generacji. Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne: Elegant Blue, Prime Black i Bold Red.

Pojemność akumulatora w Y3 to duży upgrade względem Redmi Y2 w którym był akumulator o pojemności 3080 mAh. W nowej wersji Redmi zmieściło wewnątrz ogniowo o pojemności 4000 mAh co przekłada się na 40 godzin połączenia telefonicznego lub 18 dni w trybie gotowości. W praktyce oznacza to ponad dzień na jednym ładowaniu. Procesor to ośmiordzeniowy układ od firmy Qualcomm, model Snapdragon 632 o taktowaniu 1.8 GHz. Jeżeli używasz dwóch kart SIM to nie ma problemu, jest obsługa Dual SIM (nano + nano + microSD).

See Also
Amazfit Health Watch

Redmi Y3

Redmi Y3 to kolejny smartfon submarki Xiaomi w atrakcyjnej cenie

Redmi Y3 3 GB RAM + 32 GB ROM kosztuje 9999 Rs czyli $143
Redmi Y3 4 GB RAM + 64 GB ROM kosztuje 12999 Rs czyli $187

Jeżeli 64 GB okaże się mało to za pomocą karty microSD można rozbudować pamięć do 512 GB. Najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach zadebiutuje globalna wersja Redmi S3 o takich samych parametrach.

Scroll To Top