Reolink E1 Pro unboxing – rewelacyjna kamera do monitoringu

Reolink E1 Pro unboxing

Dotychczas moimi podstawowymi kamerami w domu były produkty Xiaomi, lecz jest z nimi jeden, dość istotny problem. Gdy chcemy podejrzeć obraz na żywo to smartfon łączy się z chińskim serweram który wysyła obraz, z tego powodu występuje duże opóźnienie. To tak samo jakby z Warszawy do Poznania jechać przez Gdańsk, można ale jest to nieopłacalne…

Długie wczytywanie jeszcze da się wytrzymać, lecz czasami nawet to nie działa i nie można podejrzeć obrazu live. Szczególnie irytowało mnie to w przypadku zewnętrznej kamery Xiaomi, problem już częściowo rozwiązano, lecz nie w 100%. Jeden raz na dziesięć prób zdarzy się, że podgląd akurat nie zadziała, a w przypadku monitoringu chcę mieć sprzęt pewny, dlatego zacząłem szukać alternatywy. Jeden z Was polecił mi markę Reolink, postanowiłem, że sprawdzę. Do wyboru Reolink przekonała mnie aplikacja na komputer, funkcja której brakowało mi w przypadku kamer Xiaomi.

Reolink E1 Pro – co jest w pudełku?

Zamówiłem kamerę wewnętrzną Reolink E1 Pro, dlaczego akurat ten model? Spodobał mi się wygląd, nie ma wystających anten i jest dobra rozdzielczość, 4 MP. Kamerę zamówiłem w oficjalnym sklepie Reolink na Aliexpress w sobotę, i już piątek była u mnie.

W zestawie razem z kamerą otrzymujemy: uniwersalny zasilacz do gniazdka EU + UK za sprawą wymiennej końcówki, plastik do przykręcenia kamery, kołki rozporowe i papierologię. Reolink E1 Pro można postawić na komodzie, przykręcić do płaskiej powierzchni, a nawet do sufitu i obrócić obraz „dogóry nogami” za pomocą aplikacji.

Z przodu kamery jest logo producenta i obiektyw o rozdzielczości 4 MP. Gdy podniesiemy czarną częśc w której znajduje się obiektyw do góry to ujrzymy miejsce na kartę microSD oraz przycisk reset. Na plecach znajduje się głośnik (w kwestii głośności również przebija kamery Xiaomi), a u dołu jest gniazdo zasilające. Wbudowany głośnik i mikrofon umożliwia wzajmeną komunikację.

Szczerze? Wygląd jak wygląd, nic szczególnego, prawdziwą moc Reolink pokazuje dopiero gdy podłączymy go do naszej sieci. W tym celu wystarczy pobrać aplikację Reolink ze Sklepu Play lub App Store, konfiguracja jest dzieciennie prosta więc każdy sobie poradzi.

Reolink E1 Pro to zupełni inna liga niż kamery Xiaomi

Przejdę od razu do najważniejszego, czyli jakości obrazu. Rozdzielczość 4MP na prawdę „robi robotę”. Z obrazu jaki oferowały kamery Xiaomi byłem zadowolony, lecz w Reolink jest o niebo lepszy.

Zarówno w dzień, jaki i w nocy obraz jest rewelacyjny. Za doświetlenie w ciemności odpowiada 8 diód podczerwieni które są mocne i zdradzają pozycję kamery, widać odbicie w ekranie telewizora.

Kamera Reolink E1 Pro jest obrotowa, więc przy użyciu aplikacji można ustawić pożądany kadr. Z przydatnych funkcji jest jeszcze możliwość monitorowania tylko wyznaczonej części rejestrowanego kadru, przykładowo zaznaczamy drzwi i otrzymamy powiadomienie na telefon tylko w przypadku gdy „drzwi się poruszą”. Można również zaprogramować godziny w których kamera ma „pilnować drzwi”. Poza alertami na telefon/komputer, aplikacja umożliwia automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail z informacją o wykryciu zagrożenia.

Aplikacja na system Windows oraz macOS również działa bardzo dobrze

Nie lubię sięgać po smartfon gdy pracuje przy komputerze. Chwytająć telefon często uruchomię niepotrzebnie dodatkowe aplikację i kolejne minuty z życia uciekją. Dlatego uruchomienie aplikacji Reolink, w moim przypadku na macOS za pomocą jednego skrótu to jest to!

Reolink macbook pro

W aplikacji można ustawić kilka rodzajów ekranu startowego, obraz z jednej kamery lub kilku. Jak widać mam wolne pola, muszę dokupić więcej kamer. Kolejną fajną opcją w kamerze E1 Pro jest możliwość ręcznego dostosowania jakości obrazu np. jasność, eskpozycja czy balans bieli.

Dodam jeszczę, że aplikcja na smartfony jest w języku polskim, a jej laptopowy odpowiednik jest w języku angielskim.

Reolink app macbook

Gdy w kamerze mamy włożoną kartę microSD to można podejrzeć historię nagrań. Ile dni w tył można sprawdzić zależy od pojemności karty. W przypadku braku miejsca stare nagrania zostaną zastąpione nowymi. Na powyższym zrzucie ekranu widać czerwone kreski, to momeny w których kamera wykryła ruch. Po wybraniu żądanego momentu od razu widać co się wtedy działo.

To moje wrażenia „na gorąco”, po kilku godzinach z kamerą od Reolink, jedno jest pewne, nie wracam do kamer Xiaomi. Tak jak napisałem w tytułe, Reolink to inna liga, zdecydowanie wyższa. Kupiłem produkt Reolink ponieważ chciałem sprawdzić jak wygląda oprogramowanie, i po pierwszym dniu uważam, że jest bardzo dobrze. Nie ma łączenia z chińskimi serwerami, tylko bezpośrednio z kamerą, w końcu… Pozostaje mi sprawdzić teraz kamery zewnętrzne, chyba zdecyduje się na model 5MP. W ofercie jest również 4K, ale tylko wersja przewodowa. Tutaj sprawdzisz pełną ofertę marki Reolink.

Małe porównanie na koniec, ostatnia kamera Xiaomi jaką testowałem i produkt Reolink. Niestety nie moge porównać w dokładnie tych samych warunkach oświetleniowych, ponieważ zewnętrzne kamery Xiaomi juz sprzedałem. Ustawiłem kamerę Reolimk w tym samym miejscu, co stał produkt Xiaomi i zdecydowanie widać różnicę.

xiaomi outdoor camera
reolink andro ap
Scroll To Top