Roborock P5 – nowy model autonomicznego odkurzacza „Xiaomi”

Roborock P5

Xiaomi i Roborock to dwie marki które żyją ze sobą w symbiozie. Bez Roborocka Xiaomi brakowałoby zaplecza aby stworzyć autonomiczny odkurzacz, a marce Roborock brakowałoby marketingu i dobrej opinii wśród fanów, jaką cieszy się Xiaomi. Odkurzaczy w ofercie Xiaomi jest na prawdę wiele, jedne prezentowane są pod marką Mijia, drugie pod Roborock, a jeszcze inne to produkty Viomi. Naprawdę trudno się połapać, według mnie jest tego zbyt dużo (tak samo jak smartfonów Mi i Redmi..).

Wczoraj do sieci trafiły informację o kolejnym modelu który trafi do sprzedaży: Roborock P5 którego sprzedaż rozpocznie się 11 października o 10 rano w Chinach. Model P5 wyposażony jest w nowy czujnik laserowy LiDar Vision który umożliwia skanowanie całego pomieszczenia w 360 stopniach, z jeszcze większą precyzją. Ulepszony zostanie również algorytm SLAM odpowiadający za mierzenie odległości do przeszkód które odkurzacz napotka na swojej drodze. Dzięki usprawnieniu, odkurzacz będzie omijał przeszkody bez przerywania czyszczenia.

Reklama
Roborock P5

Silnik w mowym modelu P5 będzie oferował siłę ssącą 1800 Pa. Akumulator wewnątrz o pojemności 5200 mAh zapewni 2 godziny i 30 minut sprzątania. Według producenta wystarczy to na odkurzenie powierzchni 250 metrów kwadratowych. Tak samo jak najbardziej popularny model Roborock S50, wersja P5 będzie oferowała mycie podłogi. Zbiornik na wodę ma pojemność 180ml.

Odkurzacz będzie kompatybilny z systemem Smart Home Xiaomi, i oczywiście aplikacją Mi Home. W Chinach za Roborock P5 będzie trzeba zapłacić 1999 juanów, $280.

Advertisements