Now Reading
Roborock T7 – nowy model wyczyści 250m2 na jednym ładowaniu

Roborock T7 – nowy model wyczyści 250m2 na jednym ładowaniu

Roborock T7

Odkurzacze autonomiczne Roborock/Xiaomi to doskonałe urządzenia, praktycznie wszyscy co zdecydują się na zakup, są później zadowoleni. Jeżeli w Twoim domu, na podłodze dominują panele to bardzo prawdopodobne że są też kłębki kurzu.

Żyjemy w ciągłym pędzie i nie ma czasu aby codziennie odkurzyć całą podłogę, a tym bardziej pod łóżkiem, czy sofą. Odkurzacze autonomiczne wykonują to zadanie doskonale. Najnowszy model zaprezentowany przez markę Roborock – Roborock T7 potrafi posprzątać nawet 250 metrów kwadratowych na jednym ładowaniu!

Roborock T7

Nowy model posiada konstrukcję zbliżoną do poprzednich generacji. Najłatwiej rozróżnić je po przyciskach na górze obudowy, każdy model ma je w innym kształcie. Wymiary T7 to 353 mm x 350 mm x 96,5 mm i waży 3.5kg.

Jeszcze większa siła ssania

Roborock T7 ma o 25% większą moc ssania od poprzednich modeli, teraz wynosi 2500 Pa. Hałas emitowany podczas sprzątania to 67 dB. Wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh, pozwoli na posprzątania 250 metrów kwadratowych na jednym ładowaniu. Imponujący wynik, jeżeli zdarzy się sytuacja że zabraknie energii to odkurzacz pójdzie do stacji dokującej, naładuje się, po czym wróci do pracy. Ładowanie od 0 do 100% trwa tylko 2.5 godziny.

Roborock T7

Ulepszony algorytm = szybsze, lepsze sprzątanie

Poza większa mocą i mniejszym drenażem baterii podczas pracy, Roborock T7 posiada całkowicie nowy algorytm – Mason 7.0. Nowa wersja oblicza trasy jeszcze szybciej i sprawniej, a co za tym idzie lepiej omija przeszkody. Algorytm jest w stanie zapamiętać kilka map (tras), dzięki czemu sprawdzi się w domu wielopiętrowym. Kolejny fajny feature to możliwość ustawienia różnych programów zależnie od pokoi.

Przykładowo: w salonie większa moc ssania, a mniejsza ilość wody pobierana przez mop do mycia, a w łazience odwrotnie. Mniejsze ssanie, a bardziej wilgotny mop aby lepiej doczyścić płytki.

Roborock T7

Dodam, że odkurzacze autonomiczne Xiaomi od wersji 1S już radzą sobie doskonale z planowaniem trasy, a tego mi brakuje w autonomicznym mopie SWDK którego aktualnie testuję.

Zbiornik na wodę ma pojemność prawie 300 ml

Roborock T7 posiada dwa zbiorniki. Pierwszy na brud o pojemności 460ml, a drugi o pojemności 297ml na wodę. Wiecie co jest zabawne? Pojemnik na wodę ma większą pojemność niż mop autonomiczny SWDK (240ml). Ciekawe jak poradzi sobie z myciem, niestety T7 tylko „szura” po podłodze, więc nie spodziewam się rewelacji.

Roborock T7

A tak pracuje mop SWDK – szybkie ruchy przód-tył zapewniają odpowiednie mycie, przetarcie po podłodze jej nie wyczyści.

Roborock T7 został wyceniony w Chinach na 2899 juanów $410, sprzedaż rozpoczyna się dzisiaj! Urządzenie występuje w dwóch kolorach, białym oraz czarnym.

View Comment (1)
 • możliwość ustawnie

  Ustawienia.

  od wersji 1S już radzę sobie

  Radzą

  tego mi brakuje w autonomicznym mopie SWDK którego aktualnie testuje

  Testuję.

  sobie doskonale z planowanie trasy

  Planowaniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top