Roidmi Nex – nowy bezprzewodowy odkurzacz na Youpin

Na platformę Youpin trafił następca Roidmi F8, nowy model otrzymał nazwę Nex. Aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej, przez 4 dni trwania zbiórki zebrał 456% potrzebnej kwoty. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 10 dni.

Roidmi Nex 4

Roidmi Nex zachował bryłę starszego modelu F8, jednak posiada wiele ulepszeń. Silnik jest teraz bezszczotkowy i posiada znacznie większą moc, maksymalnie 435W.

Zapewnia to siłę ssania 23 500Pa i jest to wartość o 30% większa od modelu F8. Kolejną nowością jest nasadka umożliwiająca mycie podłogi. W tym celu z tyłu odkurzacza należy przymocować mały zbiornik z wodą (pojemność 160 ml) i mopem.

Roidmi deklaruje, że poprawiony został również system zarządzania akumulatorami. Bezprzewodowy odkurzacz wyposażony jest w ogniwa o łącznej pojemności 2500 mAh. Na jedynym ładowaniu akumulatory wytrzymają 60 min odkurzania z mocą 60W. Gdy zwiększymy moc do 120W to energii wystarczy na 38 minut. W przypadku odkurzania dywanów, oczywiście największa moc- 435W to czas autonomii wynosi już 10 minut.

Ładowanie to według mnie najważniejsza nowość w nowym modelu, ładowanie w Roidmi Nex jest bezprzewodowe! Już nie będzie trzeba wpinać kabelka od ładowarki, po odstawieniu odkurzacza „do bazy” będzie się automatycznie ładował.

Odkurzacz wyposażony jest w takich sam zestaw dodatkowych końcówek co jego starszy brat. Roidmi nie zrezygnowało również z oświetlenia ledowego aby dokładnie widzieć czyszczoną powierzchnię.

Roidmi Nex jest cichszy, emituje 72 dB, dla porównania F8 generuje hałas 75 dB. Nową generację można również sparować z telefonem aby podejrzeć stan baterii i filtra HEPA, lecz wątpię abyś to robił. 🙂

Roidmi Nex został wyceniony w Chinach na 1699 juanów, $247. Wysyłka do pierwszych osób rozpocznie się 29 lipca 2019 roku.

Scroll To Top