Router Xiaomi AX3600 w Europie dopiero za dwa miesiące

xiaomi ax3600

Xiaomi ma w swojej ofercie kilka routerów obsługujących najnowszy standard Wi-Fi 6, bezapelacyjnie mocniejszym z nich jest Xiaomi Mi Router AX3600. Urządzenie został zaprezentowane w Chinach w pierwszym kwartale 2020 roku, a 15 lipca miało trafić do sprzedaży w Europie.

Niestety z powodu COVID-19 i problemami logistycznymi, wprowadzenie AX3600 na europejskie półki zostało przesunięte. Oficjalne konto Xiaomi Espana w serwisie społecznościowym Twitter poinformowało, że data wprowadzenie do sprzedaży została przesunięta z 15 lipca na „wrzesień-październik 2020”. W tym momencie nie są w stanie określić dokładniejszej daty.

Reklama
Xiaomi router AX3600

Xiaomi Mi AX3600 będzie kosztował w Europie 119,99 euro. Dla niecierpliwych pozostaje Aliexpress, gdzie router można kupić za 87,54 euro z darmową wysyłką do Polski. Fajną opcją w AX3600 jest możliwość stworzenia sieci Mesh z dwóch routerów. Idealnie rozwiązanie dla dużych domów, w których jeden router nie wystarczy. Współpraca pomiędzy dwoma routerami Mesh jest znacznie lepsza, od tego, co osiągniemy łącząc dwa zwykłe routery. W tym przypadku drożej, znaczy lepiej.

Ja planowałem zakup już kilka razy, lecz ostatecznie doszedłem do wniosku, że go nie potrzebuje. Nie wykorzystam potencjału, mój laptop i tak nie obsługuje Wi-Fi 6. A do samego smartfona, Mi 10 nie ma sensu kupować routera. Gdy kupię nowy komputer oraz konsolę to wtedy dopiero wymienię router.

Advertisements