Now Reading
Samochodowy oczyszczacz powietrza – Xiaomi Roidmi Car Air Purifier

samochodowy oczyszczacz powietrza

Xiaomi już od ponad roku ma w swojej ofercie samochodowy oczyszczacz powietrza. Nie zdecydowałem się jednak na jego zakup z faktu, że mój dzienny czas obecności w samochodzie wynosi 15 minut i to przy założeniu że w drodze do sklepu przejazd kolejkowy będzie miał opuszczone rogatki. Chociaż raz wykazałem się zdrowym rozsądkiem i postanowiłem, że to będzie zbędny wydatek. Miewałem przebłyski aby kupić, ale dostępność produktu była mierna, przykładowo w sklepie Gearbest od dawna jest niedostępny. Tymczasem Xiaomi zaprezentowało nową, ulepszoną wersję oczyszczacza powietrza Xiaomi Roidmi Car Air Purifier.

Xiaomi Roidmi Car Air PurifierXiaomi Roidmi Car Air Purifier

Tradycyjnie jak większość nowych produktów, samochodowy oczyszczacz powietrza również trafił najpierw na platformę crowdfundingową. Pula pieniędzy już osiągnęła 125% i pierwsze urządzenia mają trafić do klientów trzeciego lipca.

Firmą odpowiedzialną za stworzenie urządzenia jest Roidmi, która ma w swoim portfolio ładowarki samochodowe, uchwyty samochodowe, a nawet bezprzewodowy odkurzacz. Nowością która od razu rzuca się w oczy względem pierwszej wersji jest umieszczenie wyświetlacza OLED, który wyświetla aktualną jakość powietrza w pojeździe. W poprzedniej wersji jedyną możliwością było sprawdzenie na ekranie smartfona. Nowa wersja posiada podwójne wentylatory. Ponadto wykorzystuje trójprzegrodowy układ dolotowy w celu polepszenia wlotu powietrza, dzięki temu wydajność oczyszczania wzrosła. Dzięki przeprojektowaniu, oczyszczacz jest bardziej wydajny, współczynnik wzrósł z 60 m3/h do 80 m3/h. Powietrze wewnątrz samochodu zostaje oczyszczone w ciągu zaledwie 2 minut. W przypadku sposobu komunikacji nic nie uległo zmianie, urządzenie również łączy się ze smartfonem przez Bluetooth. Zasilane jest napięciem samochodowym 12V.Wkład filtrujący ma kształt walca i jest wymienny. Koszt filtra pierwsze wersji oscylował w granicach $22. Filtr wspiera wieloczynnikowe usuwanie roztoczy, aldehydów i posiada właściwości antybakteryjne. Wykorzystuje laserowy czujnik cząstek, aby zmierzyć poziom zanieczyszczenia.

xiaomi-roidmi-car-air-purifier-4Xiaomi Roidmi Car Air Purifier z wyświetlaczem kosztuje na terenie Chin 699 juanów, $110. Sklep Bangood oferuje już urządzenie w przedsprzedaży. Dostępna jest również pierwsza generacja, bez wyświetlacza w bardziej przystępnej cenie. Jeżeli w przeciwieństwie do mnie dużo podróżujesz samochodem, stoisz w korkach rozważyłbym zakup. Jesienią Polskie miasta prawdopodobnie znowu będą w TOP 10 świata, ale niestety z powodu najgorszej jakości powietrza.

…nie rozumiem idei oczyszczacza powietrza w kabriolecie, chiński grafik wie lepiej.  Czy to rządowy pomysł walki ze smogiem poprzez zamontowanie w każdym samochodzie bez dachu oczyszczacza powietrza?

Xiaomi Roidmi Car Air Purifier

 

Śledź najlepsze okazję na zakup oczyszczacza samochodowego.

 

 

Scroll To Top