Now Reading
Smartfon Xiaomi z potrójnym obiektywem i Snapdragon 855

Można powiedzieć, że Xiaomi ma dwa serie swoich flagowych smartfonów. Pierwsza to seria Mi, a druga Mi Mix. Najnowszy model z serii Mi został zaprezentowany dwa miesiące temu, a jego najmocniejsze wariant Explorer Edition trafił dopiero wczoraj do sprzedaży. Dotychczas można było kupić tylko model SE i „zwykłą” Mi 8, która ja posiadam. W drugiej połowie roku Xiaomi prezentuje swój drugi flagowiec z serii Mi Mix, aktualnie czekamy na Mi Mix 3.

Tajemniczy smartfon Xiaomi z potrójnym obiektywem i Snapdragon 855
Zdjęcie poglądowe, prototyp nowego Mi Mix 3 zrobiony przez jednego z fanów

Smartfon Xiaomi z potrójnym obiektywem i Snapdragon 855

Serwis Geekbench, zaprezentował nowe urządzenie wyposażony w procesor Snapdragon 855. Test wydajności został przeprowadzony cztery dni temu, tzn 27 lipca. Nazwa badanego modelu to Xiaomi SDM855 dla arm64 z systemem android w wersji 8.1 i 6 GB pamięci operacyjnej RAM.

Tajemniczy smartfon Xiaomi z potrójnym obiektywem i Snapdragon 855

Płyta główna urządzenia pokazuje jednak model MSM8998 który do tej pory odpowiadał Snapdragonowi 835. Dlatego dane specyfikacji są nieco zastanawiające, na domiar tego wyniki benchmarku nie różnią się od osiągów SDM835. Nie można ufać tej informacji, bardzo prawdopodobne że jest to marna przeróbka.

Zdecydowanie bardzie prawdopodobne są informację o potrójnym aparcie. Xiaomi nie będzie pierwsze w tej kwestii ponieważ taki model posiada już m. in. Huawei. Modele czujników w potrójnym obiektywie to najprawdopodobniej IMX586 + IMX351 + SS3M5.

Jeżeli Xiaomi zdecyduje się umieścić w swoim najnowszym flagowcu Mi Mix 3 procesor Snapdragon 855 to nie będzie dostępny do kupienia aż do 2019 roku. Podobnie jak to było w przypadku Mi 8 Explorer Edition będzie trzeba czekać parę miesięcy po prezentacji, aż urządzenie trafi oficjalnie na rynek.

Scroll To Top