Now Reading
Soundbar Xiaomi, alternatywa dla kina domowego

Soundbar Xiaomi

Od paru miesięcy czekam na promocję bezprzewodowego kina domowego Xiaomi. Nie dość, że nie ma żadnych promocji to nawet sklep Gearbest nie wysyła kina domowego do Polski.  Xiaomi zaprezentowało za to nowość 7x tańszą, soundbara czyli przystawkę do TV która ma zaoferować lepszy dźwięk niż głośniki wbudowane w telewizor.

Telewizor zazwyczaj stawiamy w centralny miejscu salonu więc nie może go szpecić. Tak samo soundbar który będzie bezprośrednio pod nim równiez musi cieszyć oko. Wygląd produkt Xiaomi jest minimalistyczny, prosty. Na froncie znajduje się szary materiał z tkaniny. Całość otacza elegancka biała ramka. Na górze są przyciski odpowiedzialne za zmianę źródła dźwięku oraz przygłaśnianie/przyciszanie.

Soundbar Xiaomi

Za to co w soundbarze jest najważniejsze, czyli dźwięk odpowiedzialny jest Wang Fuyu, tak.. mi też wiele mówi to nazwisko. Pan ma 27 lat doświadczenia w projektowaniu audio, więc coś się pewnie zna. Bezprzewodowy soundbar Xiaomi posiada 8 głosników, z czego dwa to subwoofery. Całkowita moc zestawu to 28W.

Nie tylko Bluetooth

Soundbar Xiaomi

Soundbar obsługuje Bluetooth w wersji 4.2, jednak to nie jedyna opcja połączenia soundbara ze źródłem dźwięku. Na tyle znajduje się szereg gniazd S/PDIF, optyczne, czincze i mini jack 3,5mm. Mam w swoim TV zainstalowaną aplikację Spotify, lecz używałem tylko raz – gdy zainstalowałem. Może lepsza jakość dźwięku sprawi że będę chętniej korzystał. Soundbar sprawdzi się również idealnie jako głośnik Bluetooth do połączenia ze smartfonem.

Soundbar Xiaomi – dwie opcje montażu

Soundbar Xiaomi

See Also
xiaomi ninebot 19

Sprzęt można z powodzeniem zawiesić na ścianie za pomocą dwóch kołków rozporowych dołączonych do zestawu lub postawić na komodzie pod TV. W zestawie znajduje się również zasilacz i przewód S/PDIF do połączenia z TV, aby zapewnić stabilny sygnał. Do urządzenia nie ma pilota, wszelkie zmiany źródła dźwięku można przeprowadzać jedynie ręcznie. Tak trzeba podejść do TV, pamiętam jeszcze czasy gdy aby zmienić kanał również trzeba było podejść i wdusić przycisk, nie było jeszcze pilotów.

Soundbar Xiaomi

Xiaomi soundbar jest na terenie Chin sprzedawany w cenie 399 juanów, $64. Dostępny jest już do zamówienia w sklepie Banggood, jednak cena jest znacznie wyższa. Gdy pojawi się w okolicach $100, ja biorę.

Sprawdź najniższą cene za Soundbar Xiaomi.

Scroll To Top