Supercienki telewizor Xiaomi – Mi Mural TV

Mi Mural TV

Zgodnie z zapowiedziami Xiaomi zaprezentowało dzisiaj światu swój nowy flagowy telewizor. 23 kwietnia to nie jest przypadkowa data, to właśnie dzisiaj Xiaomi świętuje swoją 6 letnią działalność na rynku TV.

Na początku przedstawione zostały liczby dotyczące telewizorów z logiem Mi w Chinach. W ciągu ostatnich miesięcy sprzedaż telewizorów Xiaomi wzrosła o 840%, dzięki czemu to właśnie Xiaomi jest liderem TV na rynku Chińskim. Podobnie sytuacja wygląda w Indiach, jednak w tym kraju Xiaomi wiedzie prym w dwóch kategoriach: w sprzedaży telewizorów i smartfonów.

Mi Mural TV to 65-calowy telewizor który wygląda jak obraz na ścianie

Na wstępie dodam, że nie jest to nowe rozwiązanie. Bardzo cienkie telewizory posiadają już między innymi LG i Samsung, Xiaomi ma nad nimi jedną lecz bardzo znaczącą przewagę – niższa cena.

Mi Mural TV to 65-calowy ekran zamknięty w super cienkiej obudowie która przylega do ściany niczym obraz. Jeżeli nie będziesz oglądał telewizji, a nie chcesz widzieć dużego czarnego pola na ścianie to możesz wybrać tryb obrazu. W pamięci telewizora znajduje się wiele dzieł sztuki od 45 artystów które pogrupowane są w 22 gatunkach. Dzieła sztuki w jakości 4K na pewno będą pięknie zdobić salon.

Całkowita grubość Mi Mural TV to tylko 13,9 mm. Do tego płaska konstrukcja pleców która idealnie przylega do ściany, niczym prawdziwy obraz.

Reklama

Głośniki, płyta główna to wszystko znajduje się w podłużnej centralce którą należy umieścić pod telewizorem i połączyć przewodem z „nowoczesnym obrazem”. Specjalnie w tym celu zaprojektowany został nowy protokół MiPort. Wewnątrz przewodu MiPort znajduje się, aż 30 przewodów odpowiedzialnych np. za zasilanie (400W) i transmisję sygnału 18 Gb/s.

Mi Mural TV

W centralce znajduje się czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.8 GHz wspomagany przez procesor graficzny Mali-T830MP2 i 2 GB pamięci RAM + 32 GB ROM. Mi Mural TV obsługuje Wi-Fi działające na częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz, do tego Bluetooth w wersji 4.2. W kwestii portów, do dyspozycji są 3 gniazda HDMI i 2 gniazda USB. Centralka spełnia również role sundbara i bezprzewodowo łączy się z dodatkowym subwooferem.

Mi Mural TV może być centrum dowodzenia Twojego domu

Uruchamiając aplikację Mi Home na telewizorze uzyskasz dostęp do wszystkich swoich sparowanych urządzeń. Bez problemu możesz kontrolować wszystkie czujniki i kamery na dużym ekranie. Telewizor posiada również wbudowanego wirtualnego asystenta Xiao AI, lecz dogadać się z nim można póki co jedynie po chińsku.

Mi Mural TV

Mi Mural TV został wyceniony na 6999 junaów, czyli $1040. W tej cenie otrzymujemy ultracienki ekran 65-calowy 4K HDR, centralkę z soundbarem i subwoofer. Cena jest rewelacyjna jak za taki sprzęt. Sprzęt raczej będzie sprzedawany tylko w Chinach, niestety..


Advertisements