Tegoroczne iPhone’y bez napisu „iPhone” na pleckach?

Najnowsze informacje płynące z Chin dostarczają nam ciekawostkę o tegorocznych telefonach spod znaku ugryzionego jabłka. Anonimowy użytkownik, podający się za pracownika Foxconna (chińska fabryka składająca iPhone’a), podzielił się najnowszymi informacjami odnośnie przyszłych smartfonów na stronie typu Q&A, Zhihu. Lista pochodzi z 30 lipca, jak podaje Slashleaks.

Wiele informacji podanych na stronie pokrywa się z plotkami, które słyszeliśmy już wcześniej. Jednak ta jest niezweryfikowana i może być po prostu fałszywa – należy ją traktować z przymrużeniem oka.

Informator dodatkowo podaje, że przynajmniej jeden z iPhone’ów będzie posiadał nowy, ciemnozielony kolor. Pokrywa się to z doniesieniami odnośnie nowych kolorów dla iPhone’a XR – zielonego oraz lawendowego.

Tylne szkło może mieć matowe wykończenie, zgodnie z tym, co mówił wcześniej analityk Ming-Chi Kuo. Według niego wszystkie trzy nowe smartfony będą posiadały matowe wykończenie na tylnym szkle, a przynajmniej w jego części.

Tym, co interesuje nas najbardziej, jest informacja odnośnie napisu „iPhone” z tyłu telefonu. Według źródła ma ona zostać usunięta. Nie mamy informacji, które by to potwierdziły. Myśląc minimalistycznym językiem projektowania Apple oraz popularnością iPhone’a, taki ruch może mieć miejsce, lecz nie jest to jasne.

Reklama

Przód urządzeń nie zmieni się znacząco. Jedyną dużą zmianą jest wysoce prawdopodobne usunięcie funkcji 3D Touch z ekranów telefonów. Ma to związek z odchudzeniem wyświetlacza. Osobiście bardzo szkoda mi tej funkcji, jest bardzo dobrym uzupełnieniem codziennego używania. Na pocieszenie Apple wprowadzi do telefonów obsługę Haptic Touch. iOS 13 wprowadza taką funkcję na wszystkich telefonach, nawet iPhone SE ją dostanie.

Nowy iPhone 11 Max dostanie baterię o pojemności 3969 mAh, podaje źródło. Jest to nowa wartość i nie jest powierdzona wcześniejszymi doniesieniami. W sieci pojwiła się także plotka o możliwym nazewnictwie nowych smartfonów Apple. Jeden z nich ma otrzymać końcówkę Pro, podobnie jak iPad Pro czy Mac Pro.

Powyższe informacje należy traktować z umiarem, ponieważ nie zostały potwierdzone przez inne źródła. Czekamy z utęsknieniem na premierę nowych urządzeń we wrześniu.

Advertisements