Transcend SSD ESD230C – prawie 500 gb w kieszeni

Transcend SSD ESD230C

W 2020 roku dysk SSD to podstawowe wyposażenie nowego komputera, system operacyjny musi być postawiony na dysku SSD, koniec kropka. Niestety Apple tak nie uważa i do najtańszego iMaca — za bagatela 5499 PLN wciąż montuje zwykły dysk HDD, przez co system wczytuje się znacznie wolniej. Ceny dysków SSD są coraz niższe, dlatego warto nie tylko posiada SSD w komputerze, lecz również jak dysk przenośny. Przenośne dyski SSD są szybsze, mniejsze i o wiele bardziej odporne na wstrząsy i inne uszkodzenia. Zastosowań jest wiele, np. gdy będziemy oddawać komputer do serwisu to można szybko cały system na zewnętrzny dysk SSD – tak właśnie zrobiłem z moim macbookiem pro 13 z touch barem w którym wysiadła klawiatura. Wszystko przekopiowałem na zewnętrzny dysk SSD Transcend ESD230C.

Transcend SSD ESD230C

Nacodzień jestem wielkim zwolennikiem przechowywania danych w chmurze — chcę mieć dostęp zawsze i wszędzie do zdjęć oraz dokumentów. Zdarzają się jednak niespodziewany sytuacje jak opisana wyżej, konieczność nagłego skopiowania całego systemu. Mam kopię całego systemu w Time Machine, lecz przywracanie trwałoby kilka godzin i zapchało sieć Wi-Fi. Dysk SSD mogę podpiąć w każdym momencie, nawet robiąc zakupy w sklepie. Zostawiam komputer w bagażniku z podpiętym dyskiem SSD i leci, oczywiście póki bateria się nie wyczerpie, na szczęście była naładowana w 90%.
Jeszcze miła wiadomość odnośnie baterii i klawiatury. W MacBooku Pro 13 z Touch Bar klawiatura jest połączona z baterią i Apple wymieniło mi zarówno klawiaturę jak i baterię, za friko.

Reklama
Transcend SSD ESD230C

Wracając do przenośnego dysku. Transcend SSD ESD230C posiada tylko jedno gniazdo USB C, a dokładnie USB 3.1 drugiej generacji. W zestawie razem z dyskiem otrzymałem dwa przewody o długości +-50cm:

  • USB C -> USB C
  • USB C -> USB A

Dzięki czemu podepniemy dysk Transcend do każdego urządzenia posiadającego stare lub nowe gniazdo USB. Dysk jest wielkości karty kredytowej i waży zaledwie 35g, bez problemu mieści się w kieszeni spodni. Można również wykorzystać jako dysk zewnętrzny do konsoli Xbox One i używać tyko w sytuacjach awaryjnych, jak konieczność oddania komputera do serwisu.

Advertisements