Viomi V3 – zaczynam testy

Viomi V3

Przez kilka miesięcy posiadałem w mieszkaniu duet: Xiaomi Mi Vacuum 1S i mop SWDK. Jeden odkurzał, a drugi mył podłogę. Z efektu sprzątania byłem zadowolony, lecz nie ze stylu jazdy autonomicznego mopa SWDK. Jest to pierwszy inteligentny robot SWDK i jest jeszcze sporo do poprawy. Robot słabo radzi sobie ze skanowaniem pomieszczeń i omijaniem przeszkód, przez co mycie podłogi trwało 2x dłużej niż odkurzanie.

Kilka miesięcy wcześniej znajomy zachwalał mi odkurzacze marki Viomi, a dokładnie model V2 który również jest kompatybilny z aplikacją Mi Home. Urządzenie dobrze odkurza, myje i skanuje pomieszczenia – wszystko czego potrzebuję. A z racji, że miesiąc temu zadebiutował Viomi V3, to zamówiłem. Nowy model ma większą moc ssania i zdecydowanie większy akumulator.

Viomi V3 został wysłany do mnie z Niemiec. Niestety z powodu problemów logistycznych, czekałem dwa tygodnie na przesyłkę, lecz może to i dobrze. W międzyczasie sprzedałem odkurzacz 1S oraz mop SWDK to podłoga zdążyła się ubrudzić.

Viomi V3

Viomi V3 posiada aż trzy zbiorniki: jeden na kurz, drugi na wodę, a trzeci na wodę oraz kurz. Z racji, że moje mieszkanie nie było odkurzane przez dwa tygodnie to zacząłem od pojemnika na kurz i uruchomiłem odkurzacz. Następnie zmieniłem na zbiornik z wodą (550ml) i uruchomiłem urządzenie drugi raz. Efekt? Płytki w łazience były tak samo czyste jakby przejechał mop SWDK, a sprzątanie trwa o godzinę krócej – 30 minut zamiast 90 minut.

Dlaczego Viomi myje lepiej od Roborocka S50? Innowacyjny ruch „na jodełkę”

Marka Viomi już w poprzedniej generacji wprowadziłą ruch Y, powszechnie znany jako ruch na jodełkę. Urządzenie nie jedzie tylko przód-tył, a wykonuje ruch:  przód, tył i bok. Spójrz na poniższy filmik:

Fakt, taki styl jazdy trwa dłużej, lecz sprawdza się bardzo dobrze. W kwestii odkurzania Viomi V3 posiada największą moc ssącą na rynku, aż 2600 Pa. Dostępne są cztery tryby silent, standard, medium, turbo.

Reklama

Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 4900 mAh (poprzednia generacja miała tylko 3200 mAh). Wystarczy na posprzątanie mieszkania o powierzchni 250m2.

Viomi V3 bez problemu „parkuje” w ciasnej wnęce, tylko kilka centymetrów miejsca po bokach i dał radę. Zdjęcie poniżej:

Widoczna jest również mapka prezentująca jak urządzenie skanuje teren wokół siebie. Ściany są proste, więc jest tak jak być powinno (SWDK 'widział ściany krzywo”). Viomi V3 jest w stanie zapamiętać 5 różnych map.

Z minusów jakie wykryłem podczas pierwszej jazdy to wysokość. Jest minimalnie wyższy od 1S i SWDK, przez co utknął pod wieszakiem z IKEI (zdjęcie na twitterze). Wystarczyło podrzeć kartę A4, wsunąć pod nóżki i już jest dobrze. Drugi minus to brak wtyczki aby sparować urządzenie z HomeBridge, póki co muszę zadowolić się Mi Home.

Viomi V3

Po 24 godzinach z nowym Viomi V3 nie żałuję sprzedaży Xiaomi Mi Vacuum 1S i mopa SWDK, Viomi sprawdzą się bardzo dobrze. Płytki w łazience oraz panele w reszcie mieszkania są czyste, a na tym zależało mi najbardziej.

Viomi V3 kupiłem w sklepie Gearbest, czekałem 2 tygodnie bo nie było w magazynie. Gdy w końcu DHL otrzymał paczkę to w 3 dni dotarła do mnie z Niemiec.

Advertisements