W ciągu tygodnia Xiaomi wykupiło swoje akcje za 64,5 mln dolarów

W ciągu tygodnia Xiaomi wydało 64,5 mln dolarów na wykup własnych akcji od akcjonariuszy. W środę Xiaomi wydało 250 mln HKD (32,3 mln USD), a we wtorek prawie drugie tyle, 249,6 mln HKD na skup akcji. Nie jest to pojedyncza transakcja, Xiaomi skupuje swoje akcję od wielu miesięcy. We wrześnie zapowiedziało, że planuje skupić akcje za 1,5 mld HKD.

Po co Xiaomi skupuje własne akcje? Skupowanie własnych akcji daje wyraźny sygnał inwestorom, że firma ma plan na siebie. Plan który uwzględnia wyższą cenę akcji w przyszłości.

Reklama

Xiaomi ma dużo gotówki. Według wyników finansowych rezerwa gotówkowa Xiaomi na koniec roku 2019 wynosiła 66 miliardów RMB, czyli około 9,3 mld USD. Po co trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie? Xiaomi rok do roku, kwartał do kwartału ma coraz lepsze wyniki finansowe. Doskonale radzi sobie w sprzedaży smartfonów oraz mocno stawia na IoT, sektor na który dopiero będzie duży boom. Patrząc wstecz, na imponujący rozwój firmy. Przypominam, że Xiaomi powstało zaledwie 10 lat temu.

Chiński Gigant jak najbardziej ma potencjał aby zostać światowym liderem, największa przeszkoda? Według mnie wojna polityczna pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi, czas pokaże. Ja mam trochę akcji Xiaomi i nie zamierzam ich sprzedawać.

Advertisements