Now Reading
Wersja globalna Redmi Note 7 coraz bliżej

Donovan Sung opublikował na Twitterze wymowny wpis dotyczący pierwszego smartfonu marki Redmi, modelu Note 7. Wpis zawiera tylko dwa słowa „Stay tuned”, najprawdopodobniej dotyczy to premiery urządzenia w Indiach, a co za tym idzie wersji globalnej! Wiem, że wiele osób z Europy na niego. Ja mam nadzieję, że prezentacja wersji globalnej obniży cenę wersji chińskiej, i tak zawsze instaluje inne oprogramowanie (xiaomi.eu).

Wersja globalna Redmi Note 7 coraz bliżej

Redmi Note 7 to pierwszy i póki co jedyny smartfon nowej marki Redmi. Podczas prezentacji tego urządzenia Redmi odłączyło się od Xiaomi, stając się „niezależną” marką. Wciąż jednak Xiaomi o wszystkim decyduje,  podobne submarki tworzą producenci samochodów np. Volvo i Polestar.

Smartfon Redmi Note 7 wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,3 cala z rozdzielczością FULL HD+ 1080 x 2340 pikseli. Wiele osób chce go z powodu wycięcia w stylu kropli wody, które prezentuje się zdecydowanie lepiej niż długi notch. Mózgiem Note 7 jest Snapdragon 660 z systemem Android Oreo na pokładzie. Bateria 4000 mAh zapewni długi czas działania. Największym minusem nowego urządzenia jest brak NFC, nie ma możliwości płacenia telefonem.

Najprawdopodobniej w ciągu kilku dni Redmi ogłosi globalną wersję Note 7 która będzie zawierać wszystkie języki i wsparcie większej liczby pasm 4G.