Wrześniowy keynote Apple za nami – są nowe tablety i zegarki

Wczoraj odbyła się kolejna wirtualna konferencja Apple. Co prawda nie poznaliśmy nowych smarftonów iPhone, za to będziemy mogli kupić ciekawe tablety i dwa nowe zegarki. Tim Cook potrafi sprzedać wszystko, nawet stare części.

Co zatem nowego pokazało Apple? Otóż pojawił się nowy iPad ósmej generacji oraz iPad Air czwartej generacji. Do tego Apple Watch Series 6 oraz nowy Apple Watch SE. Wygląda na to, że modele SE będą od teraz figurować jako starsza (prostsza) technologia oferowana przez firmę z Cupertino, i wcale nie chodzi tylko o zegarki.

Do tego wszystkiego poznaliśmy szczegóły oferty łączonej usług Apple, która oferowana będzie pod nazwą Apple One. To ciekawe rozwiązanie i z pewnością znajdzie wielu nabywców. Więc do rzeczy.

iPad 8

iPad 8 to odświeżona wersja podstawowego tabletu Apple. Od teraz jego sercem jest układ A12 Bionic i firma chwali się, że ten tablet jest od dwóch do ośmiu razy wydajniejszy od większości najbardziej popularnych notebooków dostępnych na rynków. Trzeba przyznać, że układ ten jest wydajny i z pewnością wiele osób będzie zadowolonych z najnowszego iPada.

Od teraz iPad może obsłużyć klawiaturę Magic Keyboard. iPadOS 14 sprawi, że praca z tym urządzeniem będzie wydajniejsza i bardziej płynna. Oby tak było. Jeśli chodzi o ceny to w Polsce zaczynają się one od 1599zł za wersję z 32GB pamięci i samym WiFi.

iPad Air 4

Chciałoby się napisać iPad Pro Lite, ale na całe szczęście Apple nie stosuje takiego kosmicznego nazewnictwa. Nowy iPad Air to wzornictwo znane z iPada Pro, lecz podzespoły już takie nie są. W dodatku wewnątrz znajduje się nowy procesor Apple A14.

Tak, procesor, który będzie dostępny także w nowych iPhone’ach serii 12. Air czwartej generacji posiada 10,9″ ekran Liquid Retina, który pokrywa większość frontu urządzenia. W przeciwieństwie do iPada Pro nie ma tutaj Face ID, lecz Touch ID wbudowane w górny przycisk Power – według mnie rozwiązanie to powinno trafić także do iPhone’a, lecz prawdopodobnie będzie ono zintegrowane z wyświetlaczem.

Oprócz dobrze znanych kolorów, srebrnego, gwiezdnej szarości i różowego złota dostępne są teraz także zielony i błękitny. Ceny zaczynają się od 2899zł za wersję z 64GB pamięci i WiFi. To dużo czy mało trzeba ocenić samemu, z pewnością jest to najciekawszy obecnie dostępny iPad.

Reklama

Apple Watch Series 6

Najnowszy smartzegarek od Apple, Watch Series 6. Wygląda jak Series 5, ale ma trochę ulepszeń. Są nowe czujniki, dzięki którym możemy mierzyć poziom tlenu we krwi. Jest nowy chip S6, który, oczywiście, ma być znacznie wydajniejszy od poprzednika. Automatyczny wysokościomierz mierzy ciągle naszą pozycję względem poziomu morza. Są też nowe kolory: pozłacany, niebieski i czerwony Product(RED). W sumie po za tym jest bardzo podobny do swojego poprzednika.

Apple pokazało też nowe opaski bez jakichkolwiek zapięć, Solo Loop oraz Braided Solo Loop. Wyglądają dobrze i można je dopasować do swojego nadgarstka, ciekawe, jaka będzie rzeczywistość, Apple Watch Series 6 kosztuje od 1899zł za wersję 40mm i 2049zł za wersję 44mm.

Apple Watch SE

Całkiem ciekawie prezentuje się nowy i tańszy zegarek Watch SE. Wygląda jak Series 4, ale nie ma EKG, mierzenia poziomu tlenu we krwi, Always-On Display też zabrakło. Ceny od 1299zł za kopertę 40mm i 1449zł za 44mm. Series 3 pozostał w ofercie z ceną od 999zł.

Apple One

Apple One to usługa łącząca w sobie serwisy tej firmy. W Polsce dostaniemy dwa pakiety: „Dla Ciebie” oraz „Dla rodziny”. Kosztują odpowiednio 24,99zł/miesiąc i 39,99zł/miesiąc. Pierwszy przeznaczony jest dla jednej osoby, a drugi dla sześciu osób. Są w nich zawarte Apple Music, tv+, Arcade i iCloud (50GB dla jednej osoby i 200GB dla rodziny). W USA jest jeszcze pakiet Premier za 29,95$ i podwyższa miejsce w iCloud do 2TB. Dodatkowo zawiera też Apple News+, które nie jest obecne w Polsce oraz Fitness+. To nowy serwis Apple łączący Apple Watch z VOD dla lubiących ćwiczyć.

Fitness+ zawiera wiele różnego rodzaju nagrań ćwiczeń z trenerami, które są świetne, jeśli mamy Apple Watch. Zegarek sam uruchomi odpowiedni trening gdy zaczniemy ćwiczyć i będzie aktywnie mierzył nasz organizm. Początkowo nie będzie go w Polsce i nie wiadomo czy i kiedy się pojawi.

Co prawda Apple nie pokazało wczoraj nowych smartfonów, ale też mocno nie rozczarowało. Sam Apple One rozbił bank swoją ceną, ponieważ obecnie płacąc 3,99zł za 50GB iCloud oraz 19,99zł za Apple Music otrzymam do tego serwisy tv+ oraz Arcade w cenie o 1,01zł wyższej. Dobry deal.

Systemy iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 oraz tvOS 14 będą dostępne do pobrania dziś wieczorem, wczoraj udostępniono wersje GM dla deweloperów.

Advertisements