Wszyscy mają swój smartwatch, 70mai już też ma

70mai smartwatch

70mai to marka tworząca gadżety dla samochodu: rejestratory jazdy, oczyszczacze powietrza, ładowarki, a nawet odkurzacz ręczny – nijak ma się to do inteligentych zegarków. 70mai myśli inaczej i zaprezentowało swój smartwatch z obsługą Amazon Alexa oraz pomiarem tlenu we krwi – firma ewidentnie nie ma swojego „dlaczego”.

Zegarek posiada ekran AMOLED o przekątnej 1,78 cala z zagęszczeniem pikseli na cal 326 ppi. Wbudowany akumulator ma pojemność 320 mAh. W kwestii łączności bezprzewodowej dostępny jest Bluetooth 5.0 oraz GPS. Do zarządzania smartwatchem służyć aplikacji 70mai Health, której nie ma w App Store – wszystko gotowe na debiut nowego produktu!

Reklama

Urządzenie jest w stanie monitorować 17 rodzajów aktywności fizycznej: głównie to podstawowa aktywność jak: bieganie, jazda na rowerze i pływanie, z ciekawszych sportów to jest badminton. Jak już jestem przy pływaniu to zegarek cechuje się klasa wodoszczelności 5 ATM, czyli do głębokości 50 metrów. Zegarek jest kompatybilny z wirtualną Asystentką Amazon Alexą, dzięki czemu można sterować wieloma urządzeniami z dziedziny smart home.

Smartwatch 70mai został wyceniony w Chinach na $99, lecz jest już dostępny u chińskiego pośrednika na Aliexpress, cena to $135. Wiecie co? Gdyby zegarek dawali gratis do kamerki ,to byłby spoko, ale wydać ponad 500 PLN na zegarek „niepewnej marki”, to nie polecam. Przez niepewność mam na myśli, że jest to pierwszy zegarek 70mai – firmy która nie ma doświadczenia w tworzeniu tego typu produktów. Nie wiadomo, jak długo smartwatch będzie otrzymywał aktualizację oprogramowania.

Advertisements