Xiaomi Ai Speaker – domowy asystent nie dla nas.

xiaomi ai speaker

xiaomi ai speaker

Domowy asystent, głosowe centrum sterowania smart home. Ma je Google, ma Amazon, Apple póki co zapowiedziało, ale ma również Xiaomi. Produkt z logiem Mi agresywnie chodzi do walki z konkurencją, niską ceną. Oficjalna cena za inteligentny głośnik od Chińczyków to 45$, gdy HomePod od Apple ma kosztować 350$. Mimo niskiej ceny, produktu aktualnie jednak nie warto kupować.

xiaomi ai speakergłosowy asystent xiaomixiaomi ai speaker

Swoją bryłą Xiaomi Ai Speaker przypomina oczyszczacz powietrza. Ma również „dziurkowaną” obudowę w celu rozprzestrzeniania dźwięku, gabaryt jest jednak znacznie mniejszy, wielkości litrowej butelki. Wykonany jest z matowego plastiku. W zestawie dołączony jest zasilacz 12V/2A. Konieczne użycie przejściówki.

xiaomi ai speaker

Reklama

Na górze znajduje się panel kontrolny, z kilkoma podstawowymi przyciskami służacymi do przełącznia piosenek, regulacji głośności. Łączy się poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth, można połączyć się i odtwarzać muzykę ze smartfona. Xiaomi Ai Speaker zapewnia dzwięk 360 stopni, jednak jest gorszej jakości niż w Xiaomi Network Speaker. 

Fajną funkcja jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych jeśli głośnik jest połączony poprzez Bluetooth ze smartfonem.

xiaomi ai speaker app
Czas na funkcje domowego centrum sterowania..

..i tutaj niestety słabo. Produkt jest dostosowany tylko na rynek Chiński. Aplikacja jest całkowicie po chińsku. Zarówno na system iOS jak i dla cukierników. Podczas konfiguracji urządzenia aplikacja prosi nas o ustalenie naszej lokalizacji domowej oraz pracy – w celu informacji o korkach, lecz dostępne są tylko adresy na terenie Chin. Do wyboru mamy także ulubionych artystów, również tylko chińscy wykonawcy – nie trafiłem na Gangnam style..

Podsumowanie

Tym razem jest to bardzo krótka recenzja, nie ma co się długo rozpisywać. Nie polecam na dzisiejszy dzień zakupu Xiaomi Ai Speakera. Są tylko dwa powody,  dla których mógłbyś go kupić. Opcja numer jeden, znasz język chiński – napisz do mnie czym prędzej i poradź jak rozpocząć naukę! Opcja numer dwa, chcesz kupić tani głośnik 360 stopni. Tylko jaki jest sens umieszczać przewodowy głosnik na środku pokoju? Zdecydowanie lepiej wybrać jak już pisałem Xiaomi Network Speakera który oferuje lepszą jakość dźwięku.

Ciekawe co będzie pierwsze: polska Siri, czy inteligetny głośnik Xiaomi mówiący do nas po angielsku, a nie chińsku. Sądzę, że niestety długo zwycięzcy nie ujrzymy…

Advertisements