Xiaomi Air Purifier 3 o 29% bardziej wydajny od modelu 2S

Xiaomi Air Purifier 2 oraz wersja z wyświetlaczem, czyli model 2S to prawdopodobnie najbardziej popularne oczyszczacze powietrza w Polsce. Wraz z autonomicznych odkurzaczem Xiaomi, te dwa produkty tworzą trzon urządzeń „smart home” w wielu domach na całym świecie.

xiaomi air purifier 3

Xiaomi postanowiło odświeżyć swój sztandarowy produkt i zaprezentowało Xiaomi Air Purifier 3. Nowy model przeznaczony jest do pomieszczeń o wymiarach od 28 do 48 m3. Najnowszy Air Purifier 3 jest w stanie oczyścić 400m3 na godzinę i jest to wynik o 29% lepszy od modelu 2S.

Wymiary urządzenia pozostały takie same jak w poprzednim modelu: 240 mm x 240 mm x 250 mm i waży 4,8 kg. Wewnątrz znajduje się potrójny system filtracji który jest w stanie zatrzymać cząstki o wielkości 0,3 nanometra. Oczyszczacz wciąga „zanieczyszczone” powietrze bokami, przepuszcza przez wymienny filtr i wypuszcza czyste powietrze. Urządzenie nie tylko pozwoli żyć bez smog, lecz również okaże się pomocne dla alergików.

Reklama

Z tyłu urządzenia znajduje się czujnik cząstek PM 2,5, ich aktualna wartość wyświetlana jest na froncie urządzenia. Gdy oczyszczacz pracuje w trybie Auto i nastąpi przekroczenie dopuszczalnych norm, automatycznie załączy się tryb turbo w celu szybkiego oczyszczenia powietrza. Sam wyświetlacz został delikatnie przeprojektowany i teraz jest to dotykowy panel OLED, podobny wyświetlacz zastosowano w modelu Max. Xiaomi Air Purifier 3 jest kompatybilny z wirtualnym asystentem głosowym Xiao AI, który niestety rozumie tylko język chiński.

Xiaomi Air Purifier 3 został wyceniony w Chinach na 899 juanów, $128. Niedługo powinien pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę do Europy.

Aktualizacja


Sebastian ma rację i dotykowy OLED był już dostępny w modelu MAX. Xiaomi Air Purifier Max sprzedawany jest jedynie w Chinach, a koszt wysyłki do Europy narzucone przez sprzedawców i firmy spedycyjne są zbyt wysokiej. Zdecydowanie taniej jest kupić dwa modele Pro.

Advertisements