Xiaomi aktualizuje linię Mi Notebook Air 12,5 cala

Xiaomi aktualizuje linię Mi Notebook Air

Xiaomi po cichu zaktualizowało linię swojego najmniejszego laptopa. Do oferty trafiła nowa wersja znanego wszystkich fanom marki Mi Notebook Air 12,5, poza procesorem zmianie uległa również ilość pamięci.

Xiaomi aktualizuje linię Mi Notebook Air

Xiaomi aktualizuje linię Mi Notebook Air 12,5 cala

Bryła laptopa pozostała taka sama. Ekran ma przekątną 12,5 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p. Procesor zastosowany w nowej wersji laptopa to Intel Kaby Lake i5, zastąpi starą wersję Intel M3. Do dyspozycji użytkownika będzie więcej pamięci, od teraz 256 GB miejsca na dane.

Reklama

Wymiary…Grubość wynosi 12,9 mm i jest minimalnie cieńszy niż Macbook od Apple, lecz za sprawą niezaokrąglonej obudowy wydaje się grubszy i bardziej toporny od produktu z nadgryzionym jabłkiem. Jest również niestety minimalnie cięższy, waży 1,07 kg. Czemu wspominam o rozmiarach? W najmniejszym laptopie w ofercie moim zdaniem najważniejszy jest komfort pracy zdalnej, codziennego noszenia ze sobą. W tej kwestii mogę przyznać remis, różnice są niewielkie. Ogromny minus trzeba przyznać Mi Notebook Air za ekran, niestety tylko 1080p, produkt Apple z retiną zdecydowanie wygrywa. Jeżeli nigdy nie miałeś laptopa z wysoką rozdzielczością, a szukasz „mobilnego notebooka” do zadań biurowych to sprzęt Xiaomi będzie dobry wyborem.

Xiaomi aktualizuje linię Mi Notebook Air

Mi Notebook Air został wyceniony na rynku chińskim na 3999 juanów, $579. Niedługo sklepy oferujące import do Europy powinny zaktualizować swoją ofertę. Jeżeli nie zależy Tobie na większe mocy obliczeniowej to może warto kupić starszy model? Sklep powinny oferować dobre promocje.

Advertisements