Xiaomi Art Battery – inteligentny głośnik z wbudowanym akumulatorem

inteligentny głośnik xiaomi

Dzisiaj rano, Xiaomi niespodziewanie zaprezentowało nową odsłonę swojego głośnika z obsługą wirtualnego asystenta Xiao AI. W porównaniu do poprzednich wersji jest mały przełom. Urządzenie posiada wbudowany akumulator – nie potrzebuje ciągłego zasilania.

Wewnątrz Xiaomi Art Battery znajduje się ogniwo o pojemności 4850 mAh. Dla nas, europejczyków to na tyle dobrych informacji. Urządzenie jest dedykowane na rynek chiński – tak samo jak wirtualny asystent Xiaomi. Co prawda, można używać jak zwykły głośnik Bluetooth, lecz moim zdaniem nie warto. Poza jakością dźwięku, która jest tajemnicą, należy pamiętać, że jest to „smart głośnik”, co więcej jest to „chiński smart głośnik”. Dlatego co jakiś czas, sam z siebie może zacząć zacząć do Ciebie mówić i nic nie zrozumiesz, co chce Ci przekazać.

Reklama

Wymiary głośnika to 131 x 104 x 151 mm i wazy 853g. Wewnątrz znajdują się głośnik 2,5″ o mocy 12W. Na górze jest podświetlenie RGB, którego odpowiedni kolor sygnalizuje pracę urządzenia. W kwestii łączności bezprzewodowej, nic się nie zmieniło. Głośnik obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi, jest 2,4 GHz / 5 GHz oraz Bluetooth. Można połączyć ze sobą dwa głośniki i stworzyć dźwięk stereo.

Xiaomi Art Battery został wyceniony w Chinach na 399 juanów, czyli 230 złotych. Dalej Xiaomi, no i Google – dawać głośnik z obsługą wirtualnego asystenta Google. Oczywiście, szybki sprzedawca już wystawił urządzenie na Aliexpress.

Advertisements