Xiaomi dodało na platformę Youpin koszulkę która zmierzy tętno

inteligent koszulka zelph

Kilka dni temu opublikowałem w grupie na Facebooku zapowiedz nowego produktu na Youpin. Obstawiłem, że tajemnicza grafika przedstawia koszulkę która będzie w stanie zmierzyć puls i jak się okazało trafiłem 🙂

Na platformę Youpin dodana została koszulka marki Zenph. Aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej i uwaga! Nie osiągnęła jeszcze 100% potrzebnej kwoty. Zbiórka pieniędzy trwa już jeden dzień, a nowy produkt zebrał póki co 61%. Pierwszy raz widzę wynik poniżej 100%, do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni.

Producentem koszulki jest Shenzhen Morning Wind Technology Co., Ltd. W centralnym punkcie koszulki, na klatce piersiowej umieszczony został chip który dodaje funkcję EKG. Układ scalony łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth w wersji 4.2 W aplikacji można podejrzeć tętno, częstotliwość oddechów, a nawet przybyty dystans (wykorzystuje GPS w telefonie). Producent deklaruje, że wbudowany akumulator wytrzyma 20 dni przy codziennym użytkowaniu 90 minut.

Druga ciekawa funkcja znajduje się z tyłu (na plecach koszulki) jest to system o nazwie SensElast 3D odpowiedzialny za poprawę pozycji podczas biegu i jazdy na rowerze.

Inteligentna koszulka Zenph została wyceniona w Chinach na 199 junaów, $32. Dostępna będzie w pięciu rozmiarach: S, M, L, XL i XXL. Wysyłka do pierwszych osób rozpocznie się 20 lipca 2019, o ile produkt zbierze 100% potrzebnej kwoty. W czasie pisania artykułu wartość wzrosła do 75%.

Scroll To Top