Xiaomi dodało na Youpin inteligentny zamek z funkcją rozpoznawania twarzy

Ile trwa wyciągnięciu kluczy z kieszeni i otwarcie zamka? Mężczyznom zajmuje to kilka sekund, w przypadku kobiet i ich torebek trwa to zdecydowanie dłużej. Xiaoyang R5 to nowy zamek dodany na Youpin który dzięki sztucznej inteligencji 3D Sense ID jest w stanie otworzyć zamek w ciągu 0,6 sekundy poprzez skan twarzy.

W ofercie Youpin jest już dostępne kilka rodzajów inteligentnych zamków które umożliwiają odryglowanie drzwi poprzez czytnik linii papilarnych, wprowadzenie kodu PIN lub zbliżenie opaski Mi Band wyposażonej w moduł NFC. Marka Xiaoyang poszła o krok dalej i zaprezentowała nowy model inteligentnego zamka R5 który posiada zaawansowany system rozpoznania twarzy 3D, w połączeniu ze sztuczną inteligencją jest w stanie otworzyć drzwi w ciągu niecałej sekundy.

Xiaoyang R5

Wbudowany czujnik optyczny posiada szeroki-kąt widzenia (wykrywa osoby o wzroście od 130 cm do 2 metrów). Inteligentny zamek R5 posiada wbudowane diody podczerwieni które umożliwiają pracę również w słabych warunkach oświetleniowych. Xiaoyang w nowym produkcie zastosowało technologię rozpoznawania twarzy i algorytm sztucznej inteligencji 3D Sense ID, połączenie obu tych technologii według producenta zapewnia 0,0001% dokładności.

Xiaoyang R5 posiada wbudowany akumulator o pojemności 5000 mAh i zapewnia 5 miesięcy działania inteligentnego zamka bez potrzeby ładowania. Gdy poziom naładowania spadnie poniżej 15% to symbol baterii zmieni kolor na czerwony. W przypadku rozładowania akumulatora, zamek należy naładować od strony wewnętrznej mieszkania poprzez gniazdko microUSB.

Zamek jest kompatybilny z ekosystemem Smart Home od Xiaomi, tzn. że można go dodać do aplikacji Mi Home i utworzyć sceny z innymi urządzeniami. Przykładowe sceny? Gdy zamkniesz drzwi po godzinie 7:30 (wyjście do pracy) to odkurzacz autonomiczny rozpocznie czyszczenie lub powiadomienie na telefon gdy drzwi zostaną otwarte.

Xiaoyang R5

Inteligentny zamek Xiaoyang R5 aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej i zebrał już 350% potrzebnej kowty, do końca zbiórki pozostało 28 dni. Zamek został wyceniony w Chinach na 2499 juanów, $355. Wysyłka do pierwszych osób które wsparły projekt rozpocznie się 12 października 2019 roku.

Scroll To Top