Xiaomi i Ninebot zaprezentowali nowe rolki elektryczne

xiaomi ninebot 19

Na wczorajszej konferencji Xiaomi zaprezentowało nowe produkty. Zdecydowana większość oferowała sztuczną inteligencję i kompatybilność z wirtualnym asystentem Xiao AI. Nowe rolki/buty/łyżwy elektryczne, zwał jak zwał są produktem oczywiście pozbawionym tej funkcjonalności. Działają na tej samej zasadzie co hoverboardy, z tą różnicą że każda z nóg porusza się oddzielnie.

xiaomi ninebot 19

Po włączeniu urządzenie „trzyma” równowagę. Należy wtedy postawić stopę na jednej z „rolek”, a następnie uczynić to samo z drugą. Przy całym manewrze należy uważać aby przypadkowo nie przechylić ciężaru ciała do przodu pierwszą nogą ponieważ ruszymy do przodu co skończy się najprawdopodobniej upadkiem.

Gdy już stoimy na obu rolkach to przeniesienie ciężaru ciała na palce spowoduje jazdę do przodu, a gdy ciężar zostanie przeniesiony na pięty to do tyłu. Każda z rolek waży 2,6kg i według zaleceń producenta jest przeznaczona dla osób w wieku od 5 do 50 lat o maksymalnej wadze do 80 kg.

Reklama

Za zapewnienie odpowiedniej mocy odpowiedzialne jest sześć akumulatorów typu 18650, oferują aż 80 minut jazdy na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość jaką są w stanie osiągnąć rolki Mijia to 10 km/h, są również w stanie pokonać wzniesienie o kącie nachylenia nie większym niż 10 stopni.

Nowe rolki elektryczny zostały wycenione w Chinach na 999 juanów, $144.

Advertisements